Galatasaraj ubedljiv protiv Ulma

Najefikasniji u ekipi Galatasaraja bio je Džemont Gordon sa 18 poena, a imao je i šest skokova i četiri asistencije.

Srpski reprezentativac Milan Mačvan bio je odličan u trijumfu svog tima, on je za 31 minut na parketu postigao 14 koševa uz pet uhvaćenih lopti i tri asistencije, dok je Karlos Arojo dodao 15 poena uz osam asistencija.

U ekipi Ulma najbolji je bio Džon Brajant, koji je jedini u svom timu imao dvocifreni učinak.

On je na parketu proveo 30 minuta i ubacio 18 koševa, a uz to je imao i sedam skokova.

U prvom poluvremenu Galatasaraj je imao blagu prednost u odnosu na goste, ali je domaćin mnogo bolje startovao u nastavku meča i praktično serijom od 9:0 početkom trećeg perioda rešio meč.

Galatasaraj se ovom pobedom, makar do sutra, osamostalio na čelu tabele sa dva trijumfa i jednim porazom, a prati ga Ulm sa četiri boda, odnosno jednom pobedom iz tri meča.

U Kazanju će se sutra igrati druga trećeg kola utakmica Grupe L, a Uniks će ugostiti Crvenu zvezdu BG.