Rukometaši Španije demolirali Dansku u finalu Svetskog prvenstva

Španiji je ovo drugi put u istoriji da je postala prvak sveta, pošto su prethodni put na Mundijalu u Tunisu 2005. godine načinili isti uspeh.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Žoan Kanjeljas sa sedam golova, dok je Valero Rivera postigao šest.

U reprezentacije Danske najbolji je bio Henrik Molgard sa četiri gola, dok su po jedan manje postigli Kasper Sondergard i Anders Egert.

Španci su od samog početka diktirali ritam utakmice, pa su posle već četiri minuta igre imali prednost od tri gola.

Danci su potom uspeli da smanje na 4:3, ali to je bilo najviše što su učinili tokom celog meča.

Španci su od 20. minuta zaigrali mnogo ozbiljnije u napadu, a na golu bio je odličan Arpad Šterbik, koji je na kraju utakmice imao 14 odbrana.

Španija je u istom ritmu nastavila u drugom poluvremenu, pa su Danci već u 40. minutu "odustali" od borbe za zlatnu medalju, koji u četvrtom finalu na Mundijalu nisu postali prvaci

Rukometna reprezentacija Srbije zauzela je 10. mesto na Svetskom prvenstvu u Španiji.