Zvezda lako pobedila MZT iz Skoplja

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je kapiten Igor Rakočević sa 25 poena, a uz to je imao u pet asistencija.

Jedino je Raško Katić još u beogradskoj ekipi imao dvocifren učinak od 14 poena uz pet uhvaćenih lopti.

Sa druge strane u gostujućoj ekipi istakli su se Todor Gečevski sa 12 poena, kao i Gjorgji Čekovski sa 11.

Obe ekipe su od samog početka slabije igrale u odbrani, pa se igralo koš za koš u prvih nekoliko minuta.

Zvezda je početkom druge četvrtine mnogo agresivnije igrala u napadu, pa je na odmor otišla sa zasluženih 22 poena razlike. (60:38)

U drugom delu meča crveno-beli postigli su samo 27 poena, ali gostima, i pored odlične treće četvrtine to nije bilo dovoljno da susitgnu prednost Zvezde.

Ranije danas Cibona je preokretom u poseldnjoj četvrtini pobedila Široki sa 89:81.

Sutra će se igrati poslednja utakmica 19. kola jadranske lige, a sastaće se Radnički iz Kragujevca i Partizan.

Na čelu tabele regionalne lige vodi Igokea sa 34 boda, odnosno 15 pobeda i četiri poraza, a Zvezda se ovim triujmfom približila na tabeli vodećoj ekipi i sada ima skor od 13 pobeda iz 19 mečeva.