LE: Prolaz Zenita i Čelsija, Plzenj iznenadio Napoli

Zenit je na gostovanju u Liverpulu poražen od istoimenog kluba sa 3:1, ali je zbog postignutog gola na "Enfildu" i pobede od 2:0 na svom terenu izborio plasman u narednu fazu takmičenja.

Ruska ekipa je 19. minutu povela preko Hulka, da bi devet minuta kasnije Luis Suares iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora izjednačio rezultat.

Liverpul je uspeo da preokrene rezultat pre poluvremena, a pogodak je postigao Džo Alen u 43. minutu, da bi konačan rezultat postavio Suares sjajnim golom ponovo iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Čelsi je u poslednjem minutu meča u Londonu izjednačio rezultat protiv Sparte iz Praga.

Eden Azar bio je junak utakmice, koji je u 91. minutu doneo izjednačenje prvaku Evrope.

Prethodne je Sparta preko Davida Lafate povela u 17. minutu, a u prvom meču u Pragu Čelsi je trijumfovao sa 1:0.

Bordo je na svom terenu uspeo da obezbedi plasman u narednu fazu takmičenja, pošto je minamalnim rezultatom bio bolji od Dinama iz Kijeva.

Dijabete je postigao jedini gol u 41. minutu u pobedi nad ukrajinskom ekipom.

U Kijevu, u prvom meču ova dva tima, rezultat meča bio je 1:1.