Postigao autogol, pa gol s pola terena (VIDEO)

0

Fudbaleri Valjadolida pobedili su u gostima Rajo Valjekano sa 2:1, u utakmici 25. kola španskog prvenstva.

Utakmicu je obeležio defanzivac gostiju Žordi Amat koji je postigao autogol, a zatim i izjednačujući pogodak sa pola terena.

Rajo Valjekano je poveo u 72. minutu kada je posle slobodnog udaraca Amat glavom sproveo loptu u svoju mrežu. Nepun minut kasnije, on je sa pola terena postigao pogodak. Golman Raja Dani Ernandes je vrhovima prstiju dodirnuo loptu, ali nije uspeo da je spreči da ode u gol.

Pobedu ekipi srpskog trenera Miroslava Đukića doneo je Manučo golom u 80. minutu.

Valjadolid je tako zabeležio devetu pobedu u prvenstvu i popeo se sa 13. na 11. mesto sa 33 boda. Rajo Valjekano ostao je sedmi sa 10 bodova više.