Njujork ubedljiv protiv Indijane, Memfis slavio u Oklahomi

Njujork je do pobede došao zahvaljujući dobroj i efikasnoj igri u drugom poluvremenu. Niksi su gubili sa 62:64, ali su krajem treće i početkom četvrte četvrtine napravili seriju od 30:2 i potpuno
preokrenuli meč (92:66). Tokom te serije Karmelo Entoni postigao je 16 poena.

To je prvi put od juna 1999. godine da Njujork u plej-ofu postigne više od 100 poena.

Entoni je utakmicu završio sa 32 poena i devet skokova, Iman Šampert dodao je 15, a Rejmond Felton 14 poena.

"Nisam zabrinut za moj šut, pošto znam da svaka lopta može da uđe u koš. U ovoj utakmici sam imao više strpljenja nego u prvoj", rekao je Entoni.

U ekipi Indijane Pol Džordž postigao je 20 poena, Dejvid Vest 13, a Džordž Hil 12.

Naredna, treća utakmica igra se u subotu u Indijani.

Košarkaši Memfisa pobedili su na gostujućem terenu Oklahomu sa 99:93 i izjednačili u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije na 1:1.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Majkl Konli, kome je jedna asistencija nedostajala za "tripl dabl" učinak. On je utakmicu završio sa 26 poena, 10 skokova i devet asistencija. Mark Gasol dodao je 24 poena, Zek Rendolf 15, a Toni Alen 12 poena.

Takođe je i Kevinu Durentu iz Oklahome nedostajala jedna asistencija do "tripl dabla" - postigao je 36 poena, imao 11 skokova i devet asistencija. Derek Fišer postigao je 19 poena, a Serž Ibaka 11.

Naredna utakmica igra se u subotu u Memfisu.