JJ ispustila pobedu i plasman u polufinale

Halep je posle velike bobe i dva sata i 36 minuta igre došla do druge pobede u međusbnim duelima sa Jankovićevom.

Srpkinja nije pružila dobru partiju, često je čekala grešku protivnice, ali je uprkos brojnim oscilacijama u igri imala priliku da stigne do polufinala.

Posle osvojenog prvog seta, Jankovićeva je neshvatljivo pala, što je protivnica iskoristila i sa nulom došla do izjednačenja.

Treći set je takođe obilovao brojnim preokretima. Prvo je Jankovićeva povela sa 3:0 i imala 40:15 na svoj servis, ali ni to nije bilo dovoljno za trijumf. Rumunka je izjednačila na 3:3 i kasnije sačuvala dve set lopte pri vođstvu Jankovićeve od 5:4.

Halep je u 11. gemu iskoristila ukazanu šansu, napavila je brejk i stavila tačku na ovaj meč.

Ona će u borbi za finale igrati protiv prve teniserke sveta Amerikanke Serene Vilijams, koja je sa 6:2, 6:0 bila bolja od Karle Suarez Navaro iz Španije.

Turniri u Rimu igra se za ukupni nagradni fond od 2.369.000 dolara, a pobednici će pripasti ček na 343.000 dolara.