NINBERG: Andrea zaustavila Jelenu u polufinalu

Jankovićeva je dobro počela meč i odmah je u prvom gemu oduzela servis protivnici, ali ne Nemica već u četvrtom gemu uspela da izjednači na 2:2.

U narednih nekoliko gemova viđena je velika borba, gemovi su dugo trajali, a do prednosti je prva stigla Petković koja je napravila brejk u osmom gemu i povela sa 5:3. Međutim, Jankovićeva je odmah u narednom gemu uspela da oduzme servis Nemici i smanji rezultat na 5:4.

Srpska teniserka je u desetom gemu servirala za izjednačenje, ali je Petković još jednom napravila brejk iskoristivši prvu set loptu.

I drugi set su obeležili brejkovi. Ponovo je Jankovićeva prva stekla prednost (2:1) i ponovo je ta prednost kratko trajala. Do kraja seta srpska teniserka je još dva puta izgubila svoj servis, pa je Nemica dobila drugi set sa 6:3 i plasirala se u finale posle sat i 30 minuta igre.

Petković će u finalu igrati protiv pobednice drugog polufinalnog meča u kojem se sastaju Lusi Safarova iz Češke i Simona Halep iz Rumunije.