Srbija pobedom nad Bosnom overila plasman na EP

Selekcija Srbije kvalifikacije je završila na prvom mestu u grupi, a plasman na Evropsko prvenstvo rukometaši su obezbili u prošlom kolu,
pobedom nad Rusijom.

Najfikasniji u selekciji Srbije bio je Filip Marjanović sa sedam golova, dok je Momir Ilić postigao pet golova. U reprezentaciji Bosnei Hercegovine najbolji je bio Faruh Vrazalić sa pet pogodaka.

Na početku večerašnje utakmice igralo se gol za gol sve do rezultata 6:6 kada je Bosna iskoristila pad koncentracije i lošu organizaciju u napadu Srbije i došla do prve prednosti.

Ubrzo potom selektor Ljubomir Vranješ je tražio tajm-aut posle kojeg je Srbija napravila seriju od 4:0 i golovima Rastka Stojkovića i Rajka Prodanovića stigla do najveće prednosti (11:8).

Do kraja poluvremena, iako su rukometaši Srbije zadržali prednost, selekcija BiH je uspela da smanji razliku na 13:12.

U drugom poluvremenu Srbija je nošena navijanjem u prepunoj hali Čair u potpunosti nadigrala Bosnu, pre svega organizovanom igrom u odbrani i efikasnošću u napadu.

Sredinom drugog dela igre Srbija je napravila seriju od 7:1 i tako stekla najveća prednost u meču (24:17).

Srbija je prednost sačuvala do kraja i pobedila sa 30:23 čime je potvrdila prvo mesto u grupi.