Verder konačno stigao do trofeja

0

BEOGRAD, 30. maja 2009. (Beta) – Fudbaleri Verdera iz Bremena osvojili su Kup Nemačke, pošto su u finalu takmičenja u Berlinu pobedili Bajer iz Leverkuzena sa 1:0.

Pobednički gol za Verder postigao je u 58. minutu utakmice nemački reprezentativac turskog porekla Mesut Ozil, koji je svom timu doneo šestu titulu u domaćem Kupu.

Ozilu je asistirao kreator igre Verdera, Brazilac Dijego koji je igrao poslednju utakmicu za tim iz Bremena, pošto je već dogovorio transfer u Juventus.

Trijumf u Kupu Verderu će doneti i učešće na evropskoj sceni naredne sezone, pošto plasman u Evropsku ligu nije uspeo da izbori kroz nemačko prvenstvo u kojem je zauzeo tek 10. mesto.

Loše igre u Bundesligi, ipak, nisu sprečile Verder da u Kupu UEFA odigra zapaženu ulogu i stigne do finala, gde je poražen od ukrajinskog Šahtjora.