LŠ: Englezi i Nemci bez greške

Ceh za neočekivani kiks "plavaca" na Stamford Bridžu u prvom kolu protiv Bazela (1:2) platila je Steaua, koja je bila nemoćna u nastojanju da se suprotstavi ekipi ternera Žozea Murinja. Čelsi je već na poluvremenu imao dva gola prednosti i rutinski je odradio ostatak susreta, na kojem je Branislav Ivanović odigrao svih 90 minuta.

Neven Subotić je uspešno komandovao odbranom Borusije u pobedi protiv Olimpika iz Marseja, dok je Arsenal u Londonu, predvođen sjajnim Mesutom Ozilom, lakše nego što se očekivalo izašao na kraj s Napolitancima i učvrstio se na čelu tabele F grupe.

Meč na Emiratima vodio je srpski arbitar Milorad Mažić.

Barselona bez povređenog Lionela Mesija srušila je otpor Seltika u Glazgovu tek nakon crvenog kartona Braunu (1:0), a prolaz u drugu fazu takmičenja najavio je i Šalke trijumfujući u Bazelu (1:0).

Atletiko Madrid je nastavio s fantastičnim partijama ove sezone pošto je trijumfovao na gostovanju u Portu posle preokreta (2:1), dok je Milan, predvođen tandemom Baloteli-Robinjo, jedva iščupao bod protiv Ajaksa u Amsterdamu (1:1) pogotkom Balotelija u četvrtom minutu nadoknade iz penala.