Englezi razbili Crnogorce

0

Fudbaleri Engleske pobedili su u Londonu Crnu Goru sa 4:1 u utakmici pretposlednjeg 9. kola Grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine.

Engleska je ovom pobedom došla nadomak plasmana na Mundijal 2014. godine, a za siguran prolaz biće im potrebna pobeda u utorak protiv Poljske na domaćem terenu.

Meč na stadionu Vembli obeležila je jaka kiša, a u tim uslovima bolje se snašla domaća selekcija.

Englesku je do prednosti doveo Vejn Runi u 48. minutu, da bi Branko Bošković autogolom u 62. duplirao prednost domaćina.

Crna Gora je u 71. minutu preko Dejana Damjanovića smanjila rezultat, ali to je bilo sve što su izabranici Branka Brnovića učinili do kraja meča na punom Vembliju.

Domaćin je do 3:1 došao u 78. minutu sjajnim golom Androsa Tausenda, da bi konačnih 4:1 postavio Danijel Staridž u 92. iz jedanaesterca.

Engleska je ostala na prvom mestu Grupe H sa 19 bodova, dok je Crna Gora sada treća sa 15, iza Ukrajine sa 18, koja je danas pobedila Poljsku sa 1:0.

Grupa A:
18:00 Hrvatska – Belgija 1:2
Krajnčar 83' -Lukaku 15', 38'
20:45 Vels – Makedonija 1:0
Črč 67'

Tabela: Belgija 25 bodova, Hrvatska 17, Srbija 11, Škotska 6, Makedonija 7, Vels 6.

Grupa B:
17:00 Jermenija – Bugarska 2:1
Orbiliz 45'' – Popov 61' Minev (ck), Dijakov (ck)
19:30 Malta – Češka 1:4
Mifsud 47' – Hubščman 3', Lafata 34', Kadlec 51', Pekhart 90'
20:45 Danska – Italija 2:2
Bentdner 45' – Osvaldo 28', Akvilani 92'

Tabela: Italija 21, Bugarska 13, Danska 13, Češka 12, Jermenija 12, Malta 3.

Grupa C:
19:00 Farska Ostrva – Kazahstan 1:1
20:45 Nemačka – Irska 2:0
Kedira 12', Širle 58'
20:45 Švedska – Austrija 1:1
Olson 56' – Harnik 29'

Tabela: Nemačka 25, Švedska 20, Austrija 14, R. Irska 11, Kazahstan 5, Farska Ostrva 1.

Grupa D:
20:30 Andora – Rumunija 0:3
Keseru 41', Stancu 53', Torhe 62', Lazar 58'
20:30 Estonija – Turska 0:2
Umut Bulut 22', Jilmaz 47'
20:30 Holandija – Mađarska 8:1
Van Persi 16', 44', 53' Strotman 25', Lens 38', Devečeri 62'(ag), Van der Vart 85', Roben 90'Džudžak 47'(p)

Tabela: Holandija 25, Turska 16, Rumunija 16, Madjarska 14, Estonija 7, Andora 0

Grupa E:
20:30 Albanija – Švajcarska 1:2
Salihi 89' – Šaćiri 48', Lang 79'
20:45 Island – Kipar 1:0
Siktorson 60'
20:45 Slovenija – Norveška 3:0
Novaković 13',15',49'

Tabela: Švajcarska 21, Island 16, Slovenija 15, Norveška11, Albanija 10, Kipar 4.

Grupa F:
18:00 Azerbejdžan – Severna Irska 2:0
Dadasov 58', Šukurov 95'
20:30 Luksemburg – Rusija 0:3
Semedov 9', Faizulin 39', Glušakov 45'
21:45 Portugal – Izrael 1:1
Košta 28' – Ben Haim 85

Tabela: Rusija 21, Portugal 18, Izrael 13, Azerbejdžan 8, S. Irska 6, Luksemburg 6.

Grupa G:
17:30 Litvanija – Letonija 2:0
Černih 8', Mikoliunas 68'
20:00 Bosna i Hercegovina – Lihtenštajn 4:1
Džeko 27', 39, Misimović 34', Ibišević 38' – Hesler 61'
20:45 Grčka – Slovačka 1:0
Škrtel 45(ag)

Tabela: Bosna i Hercegovina 22, Grčka 22, Slovačka 12, Litvanija 11, Letonija 7, Lihtenštajn 2.

Grupa H:
18:00 Moldovija – San Marino 3:0
Frunca 55', Sidorenko 58', 89'
20:00 Ukrajina – Poljska 1:0
Jermolenko 64'
21:00 Engleska – Crna Gora 4:1
Runi 49', Bošković 62'(ag), Tauzend 78, Staridž 90pDamjanović 71

Tabela: Engleska 19, Ukrajina 18, Crna Gora 15, Poljska 13, Moldavija 8, San Marino 0.

Grupa I:
22:00 Španija – Belorusija 2:1
Šavi 61, Negredo 78 – Korniljenko 89

Tabela: Španija 17, Francuska 14, Finska 9, Gruzija 5, Belorusija 4 (+1).

Tabela „najboljih drugoplasiranih”:
Grupa G Grčka 16 poena
Grupa I Francuska 14
Grupa E Island 13
Grupa H Ukrajina 12
Grupa F Portugal 11
Grupa C Švedska 11
Grupa A Hrvatska 11
Grupa D Mađarska 11
———————
Grupa B Bugarska 7

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.