Orlići se obrukali na Kipru

Izabranici selektora Radovana Ćurčića obrukali su se u Ahni, jer su od 27. minuta imali prednost igrača više, nakon što je Kipranin Teodoru dobio direktan crveni karton.

Očekivalo se da će u nastavku rutinski zabeležiti novu pobedu, nakon što su istog rivala pre mesec dana savladali u Gornjem Milanovcu, ali su Kiprani požrtvovanom igrom očitali lekciju gostima i potpuno zasluženo izborili uspeh.

U sudijskoj nadoknadi crvene kartone još su zaradili Konstantinu (Kipar) i Ćosić (Srbija).

Srbija posle dve odigrane kvalifikacione utakmice ima po pobedu i poraz, dok je Kipar postigao drugu pobedu u petom meču.

U drugoj utakmici devete grupe Belgija je kao gost pobedila Severnu Irsku sa 1:0, a slobodna je bila Italija.
Tabela: Belgija 12 bodova, Kipar 6, Srbija i Italija po 3, Severna Irska 0.

Reprezentacija Srbije narednu utakmicu igra 15. oktobra na domaćem terenu protiv Severne Irske.