Engleska i Španija direktno, Danska ostala bez baraža za SP

0

Fudbalske reprezentacije Engleske i Španije poslednje su evropske selekcije koje su se direktno kroz kvalifikacije plasirale na Svetsko prvenstvo u Brazilu.

Engleska je pobedom nad Poljskom sa 2:0 u poslednjem kolu obezbedila prvo mesto Grupe H, dok je u Grupi I isto to uradila Španija trijumfom nad Gruzijom istim rezultatom.

Još u prethodnim kolima, direktan odlazak u Brazil obezbedile su Belgija, Italija, Nemačka, Holandija i Švajcarska, dok su u poslednjoj utakmici to učinile BiH i Rusija.

Osam drugoplasiranih ekipa iz devet grupa plasiralo se u baraž, a poslednja od njih je Danska, koja je ostala bez doigravanja za učešće na Svetskom prvenstvu.

Danska je imala najlošiji skor od svih drugoplasiranih timova.

U baražu za odlazak u Brazil igraće Grčka, Portugal, Ukrajina, Francuska, Švedska, Island, Rumunija i Hrvatska.

Žreb za baraž za odlazak u Brazil održaće se 21. oktobra u Cirihu, a utakmice će se igrati 15. i 19. novembra.

Rezultati utakmica poslednjeg kola kvalifikacija za SP:

Grupa A:

Srbija – Makedonija 5:1
Belgija – Vels 1:1
Škotska – Hrvatska 2:0

1. Belgija 10 8 2 0 18:4 26
2. Hrvatska 10 5 2 3 12:9 17
3. Srbija 10 4 2 4 18:11 14
4. Škotska 10 3 2 5 8:12 11
5. Veles 10 3 1 6 9:20 10
6. Makedonija 10 2 1 7 7:16 7

Grupa B:

Bugarska – Češka 0:1
Danska – Malta 6:0
Italija – Jermenija 2:2

1. Italija 10 6 4 0 19:9 22
2. Danska 10 4 4 2 17:12 16
3. Češka 10 4 3 3 13:9 15
4. Bugarska 10 3 4 3 14:9 13
5. Jermenija 10 4 1 5 12:13 13
6. Malta 10 1 0 9 5:28 3

Grupa C:

Farska Ostrva – Austrija 0:3
Irska – Kazahstan 3:1
Švedska – Nemačka 3:5

1. Nemačka 10 9 1 0 36:10 28
2. Švedska 10 6 2 2 19:14 20
3. Austrija 10 5 2 3 20:10 17
4. Irska 10 4 2 4 16:17 14
5. Kazahstan 10 1 2 7 6:21 5
6. Farska Ostrva 10 0 1 9 4:29 1

Grupa D:

Mađarska – Andora 2:0
Rumunija – Estonija 2:0
Turska – Holandija 0:2

1. Holandija 10 9 1 0 34:5 28
2. Rumunija 10 6 1 3 19:12 19
3. Mađarska 10 5 2 3 21:20 17
4. Turska 10 5 1 4 16:9 16
5. Estonija 10 2 1 7 6:20 7
6. Andora 10 0 0 10 0:30 0

Grupa E:

Kipar – Albanija 0:0
Norveška – Island 1:1
Švajcarska – Slovenija 1:0

1. Švajcarska 10 7 3 0 17:6 24
2. Island 10 5 2 3 17:15 17
3. Slovenija 10 5 0 5 14:11 15
4. Norveška 10 3 3 4 10:13 12
5. Albanija 10 3 2 5 9:11 11
6. Kipar 10 1 2 7 4:15 5

Grupa F:

Azerbejdžan – Rusija 1:1
Izrael – Severna Irska 1:1
Portugal – Luksemburg 3:0

1. Rusija 10 7 1 2 20:5 22
2. Portugal 10 6 3 1 20:9 21
3. Izrael 10 3 5 2 19:14 14
4. Azerbejdžan 10 1 6 3 7:11 9
5. Severna Irska 10 1 4 5 9:17 7
6. Luksemburg 10 1 3 6 7:26 6

Grupa G:

Grčka – Lihtenštajn 2:0
Litvanija – BiH 0:1
Letonija – Slovačka 2:2

1. BiH 10 8 1 1 30:6 25
2. Grčka 10 8 1 1 12:4 25
3. Slovačka 10 3 4 3 11:10 13
4. Litvanija 10 3 2 5 9:11 11
5. Letonija 10 2 2 6 10:20 8
6. Lihtenštajn 10 0 2 8 4:25 2

Grupa H:

Engleska – Poljska 2:0
Crna Gora – Moldavija 2:5
San Marino – Ukrajina 0:8

1. Engleska 10 6 4 0 31:4 22
2. Ukrajina 10 6 3 1 28:4 21
3. Crna Gora 10 4 3 3 18:17 15
4. Poljska 10 3 4 3 18:12 13
5. Moldavija 10 3 2 5 12:17 11
6. San Marino 10 0 0 10 1:54 0

Grupa I:

Francuska – Finska 3:0
Španija – Gruzija 2:0

1. Španija 8 6 2 0 14:3 20
2. Francuska 8 5 2 1 15:6 17
3. Finska 8 2 3 3 5:9 9
4. Gruzija 8 1 2 5 3:10 5
5. Belorusija 8 1 1 6 7:16 4

Beta

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.