LŠ: Ronaldo srušio Juventus, šou Ibrahimovića

Kraljevski klub je tako i posle trećeg kola zadržao maksimalan učinak u takmičenju, dok je Juventus zabeležio prvi poraz.

Madriđani su već u četvrtom minutu došli do prednosti, kada je Kristijano Ronaldo iskoristio odlično proigravanje Anhela di Marije, zaobišao Đanluiđija Bufona i zatresao mrežu gostiju.

Kaseres je u 22. minutu sa desne strane uputio čentaršut i u šesnaestercu pronašao Paula Pogba, čiji šut je golman Iker Kasiljas uspeo da odbrani. Međutim, lopta se odbila do Fernanda Ljorentea, koji je doneo izjendačenje na stadionu Santjago Bernabeu.

Ipak, gosti iz Torina nisu uspeli da izdrže pritisak Reala, koji je u 28. minutu došao do nove prednosti i ujedno i konačnog rezultata.

Posle kornera sa leve strane, Đorđo Kjelini oborio je u šesnaestercu Serhija Ramosa i tako skrivio penal za Real, koji je realizovao Ronaldo.

Posle diskutabilne sudijske odluke u 49. minutu, Juventus je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Kjelini zbog prekršaja nad Ronaldom zaradio direktan crveni karton.

Cntarfor Pari Sen Žermena Zlatan Ibrahimović obeležio je treće kolo fudbalske Lige šampiona, pošto je u pobedi njegovog tima nad Anderlehtom od 5:0 postigao četiri gola.

PSŽ je tako ostao jedini tim u Grupi C sa sve tri pobede, dok je Anderlehtu ovo bio treći poraz.

Popularni "Ibrakadabra" je pokazao sav talenat u Briselu, pošto je drugi gol dao petom, a treći je bio spektakularni pogodak iz prvog kontakta sa oko 30 metara. Švedski reprezentativac je tako za 35 minuta ostvario het-trik.

PSŽ je bio potpuno dominantan večeras, a Ibrahimoviću je u davanju golova pomogao i Edinson Kavani.