EVROLIGA: Zvezda slaba u Tel Avivu

Predstavnik Srbije očekivano je pretrpeo drugi poraz u elitnom takmičenju, a prema prikazanoj igri bio je bez šansi da se ponada eventualnom podvigu u dvorani gde je malo ko osvajao bodove.

Tradicionalno nošeni frenetičnom podrškom sa tribina košarkaši Makabija od početka susreta nametnuli su snažan ritam i već u prvoj četvrtini pokazali da su raspoloženi u šutu za tri poena. Domaćin je prosto "rešetao" koš crveno-belih, na kraju je u tom segmentu imao skor 15-28, dok su gosti u odbrani delovali bez energije i prilično dekoncentrisano.

Ekipa Dejana Radonjića bila je ravnopravan rival do polovine prve četvrtine, raspoloženi tim Makabija u nastavku je stekao nedostužnu prednost, a crveno-beli donekle su sredili redove tek u poslednjih pet minuta utakmice, što je bilo dovoljno samo da ublaže poraz.

Iskusniji i kvalitetniji tim Makabija do pobede su predvodili Smit sa 17, Ingls sa 16 i Džejms sa 13 poena, dok su kod gostiju najefikasniji bili Marjanović sa 20 i Blažič sa 17 poena.

Makabi Tel Aviv – Crvena zvezda Telekom 96:82 (21:14, 22:18, 30:24, 23:26)

Makabi Tel Aviv: Rajs 6 (5as), Džejms 13, Smit 17, Hikmen 10, Ingls 16 (5as), Tajus, Pnini, Koen, Blu 11, Ladensberg, Skorcijanitis 13 (5sk).

Crvena zvezda Telekom: Cvetković, Mitrović, Lazić 4, Blažič 17, Simonović 6, Marjanović 20 (13sk), Radenović 10 (7sk), Katić 2, Ristić, Nelson 10, Dženkins 11, Šilb 2.

Crvena zvezda narednu utakmicu igra 1. novembra na domaćem terenu protiv Panatinaikosa.