Čelsi slavio u londonskom derbiju protiv Arsenala

U preostalim mečevima osmine finala, Lester je izbacio premijerligaša Fulam, pobedivši ga sa 4:3, dok je Vest Hem slavio protiv Barnlija sa 2:0.

Derbi utakmica osmine finala Liga kupa bio je londonski derbi između Arsnala i Čelsija u kom je ekipa Žozea Murinja nadigrala "tobdžije" i izborila plasman u četvrtfinale.

"Plavci" su slavili golovima Sesara Aspilikuete u 26. minutu, posle greške Karla Dženkinsona, kada su došli do prednosti, i Huana Mate u 66.

Treneri obe ekipe nisu na teren izveli prve postave, te je tako srpski reprezentativac Branislav Ivanović presedeo meč na klupi.

Mančester je kod kuće, u još jednom okršaju premijerligaša, ubedljivo savladao Norič, a junak pobede bio je Havijer Ernandes sa dva pogotka.

Ernandes je ekipu Dejvida Mojsa doveo do prednosti u 21. minutu iz jedanaesterca, a na 2:0 povisio je u 53.

U samoj završnici meča Fil Džouns utrostručio je prednost domaćina, da bi Rafael u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena postavio konačnih 4:0.