Crvena zvezda pregazila Igokeu

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Čarls Dženkin sa 18 poena, dok je Marko Simonović postigao 14, a Boban Marjanović je ubacio jedan manje uz 11 skokova.

Igokeu je predvodio Tedi Gipson sa 24 poena, a Branko Jorović je postigao osam uz šest uhvaćenih lopti.

Crveno-beli su ovom pobedom zadržali prvo mesto na tabeli, pošto imaju 12 pobeda i tri poraza, odnosno 27 bodova, dok je Igokea šesta sa 23.

Zvezda je odlično počela utakmicu, pošto su već sredinom prve deonice stekli dvocifrenu prednost, koji su gosti jedino početkom druge četvrtine uspeli da umanje na šest poena zaostatka.

Međutim, ekipa iz Aleksandrovca od tog trenutka uopšte nije našla način da probije odbranu crveno-belih i da zaustavi raspoložene šutere beogradske ekipe.

Zvezda je do poluvremena povećala prednost na 22 poena (48:26), dok su je u trećoj deonici uspešno očuvali.

Beogradska ekipa je u poslednjoj četvrtini odigrala impresivno, pa su na kraju slavili sa 34 poena prednosti.

Utakmici u hali Pionir prisustvovalo je oko 3.500 gledalaca, a meč je obeležio i povratak Tadije Dragićevića u redove crveno-belih.