EVROKUP: Radnički pobedom ostao u igri

Kraguevčani su tako došli do prvog trijumfa u drugoj faze takmičenja, ali su i pre ovog kola ostali bez šansi da izbore plasman u osminu finala.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Milos Dimić sa 19 poena, dok je Dušan Mlađan ubacio 15, Marko Brkić i Marko Marinović postigli su po 13.

U ekipi Strazbura istakao se Butsi Tornton sa 21 poenom, a Antuan Dio postigao je jedan manje.

Francuska ekipa je bolje počela meč te je tri minuta pre kraja prve deonice imala devet poena prednosti (19:10), ali su Kragujevčani u samoj završnici napravili seriju 9:0 i došli do izjednačenja, međutim, Strazbur je na prvi odmor uspeo da ode sa tri poena prednosti.

Radnički je dobrom igrom u drugoj četvrtini preokrenuo rezultat i na poluvreme otišao sa prednošću.

Tokom treće deonice ekipe su smenjivale u vođstvu, a u poslednjoj četvrtini Radnički je serijom od 8:0 prelomio meč i u hali Jezero došao do prve pobede u drugoj fazi Evrokupa.