Valensija bolja od Barselone na Kamp Nou

Barselona je povela već u sedmom minutu golom Aleksisa Sančeza, ali su gosti u 45. minutu izjednačili preko Danijela Pareha.

Na samom početku drugog poluvremena, u 49. minutu, Pablo Piati je postigao drugi gol za Velensiju, ali je najbolji igrač Barselone Lionel Mesi bio precizan sa penala i posle samo pet minuta igre izjednačio na 2:2.

Novu prednost Valensiji doneo je Pako Alkaser u 59. minutu, što je na kraju bio i konačan rezultat meča.

Do kraja utakmice Barselona nije uspela da zatrese mrežu gostiju, a aktuelni šampion Primere je meč završio sa igračem manje pošto je Đordi Alba zaradio drugi žuti karton.

Posle tek drugog poraza u sezoni, Barselona je i dalje prva na tabeli sa 54 osvojena boda koliko ima i drugoplasirani Atletiko Madrid koji ima utakmicu manje.

Valensija je posle osme pobede u šampionatu osma na tabeli sa 28 bodova.