Čelsi lako protiv Njukasla za prvo mesto na tabeli

Arsenal je ranije danas ubedljivo izgubio od Liverpula, a Čelsi je pobedom preuzeo lidersku poziciju i sada ima 56 bodova, jedan više od rivala.

Sva tri gola za Čelsi postigao je Eden Azar, u 27, 34. i iz penala u 63. minutu, a kod prvog pogotka asistirao mu je kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović.

Ivanoviću je to bila ukupno 250. utakmica za Čelsi, a pored njega svih 90 minuta odigrao je i drugi srpski reprezentativac Nemanja Matić.

Poraz Arsenala nije uspeo da iskoristi Mančester siti, koji je u gostima odigrao nerešeno bez golova sa Noričem i ostao treći na tabeli.

Kristal Palas je kao domaćin dobio VBA sa 3:1, Vest Hem je u gostima pobedio Aston Vilu sa 2:0, dok je Hal istim rezultatom savladao Sanderlend.