Barselona ubedljivo savladala Sevilju

Ranije danas Real Sosijedad i Levante odigrali su nerešeno 0:0, remizirali su i Valjadolid i Elče 2:2, dok je Osasuna sa 2:0 bila bolja od Hetafea.

Barselona se pobedom nad Seviljom vratila na lidersko mesto Primere, pošto Atletiko Madrid juče pretrpeo poraz od Almerije sa 0:2.

Sevilja je na odličan način počela meč protiv Barselona, pošto je u 15. minutu sjajan gol postigao Alberto Moreno.

Barselona je, međutim, već do poluvremena uspela da preokrene rezultat. Prvo je Aleksis Sančes u 34. minutu izjednačio, da bi Lionel Mesi u 44. načinio preokret.

U 56. minutu Mesi je udvostručio prednost "katalonaca", da bi Sesk Fabregas u 88. postavio konačnih 4:1.

Barselona posle 23. kola zauzima prvo mesto sa 57 bodova, koliko imaju i Real i Atletiko Madrid, ali uz lošiju gol razliku, dok je Sevilja sedma sa 31.

Poslednji meč 23. kola Primere igraće se sutra u Vigu gde će Selta dočekati Atletik Bilbao.