DUBAI: JJ bolja od Šafarove, sledi duel sa Serenom

Janković će u narednoj rundi turnira igrati protiv prve teniserke sveta, Amerikanke Serene Vilijams, koja je u drugom kolu bila bolja od Ekatarine Makarove iz Rusije.

Srpska teniserka je u prvom setu imala nekoliko prilika za brejk, ali se Šafarova uspešno branila. Ono što joj nije pošlo za rukom tokom celog seta jeste u 13. gemu, kada je konačno uspela da realizuje brejk priliku, a samim tim i da povede sa 1:0 u stovima.

Jankovićeva je u drugom gemu drugog seta oduzela servis Čehinji i povela sa 3:0, ali je Safarova vrlo brzo uspela da se revanšira i izjednači rezultat, ali nije imala snage za potpuni preokret.

Jankovićeva je još jednim brejkom u desetom gemu osigurala pobedu i plasman u četvrtfinale.

Ranije danas, Ana Ivanović je poražena na istom turniru od Amerikanke Venus Vilijams.