Odbojkaši Zvezde odbranili titulu u Kupu

Pobedom u finalu 49. Kupa Srbije odbojkaši Zvezde su 12. put osvoji nacionalni kup.

Početak utakmice pripao je Ribnici, koja je povela na prvom tehničkom tajmautu sa 8:6, a odmah zatim i sa 10:6. Održavali su Kraljevčani prednost od četiri poena do rezultata 14:10, kada je Crvena zvezda sa tri uzastopna poena smanjila na 14:13.

Na drugom tehničkom tajm–autu bilo je 16:14 za Ribnicu, ali je Zvezda vrlo brzo izjednačila, a potom i povela sa 21:19.

Crveno-beli su uspešno održavali razliku za konačnih 25:21 i vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu se na startu vodila izjednačena borba, u kojoj je Crvena zvezda imala minimalnu prednost, da bi na prvom tehničkom tajmautu imala prednost od tri poena (8:5). Usledila je igra poen za poen, da bi posle vođstva od 14:11, sa dva vezana poena, Crvena zvezda stigla do prednosti od 16:11.

Kraljevčani se nisu predavali, pa su posle prednosti Zvezde od 18:14 prvo smanjili na 18:16, a zatim i preokrenuli rezultat na 21:20.

Ribnica je tada zaigrala fantastično, nošena publikom, i povela sa 24:22. Međutim, nije uspela da iskoristi dve set lopte, pa je Crvena zvezda serijom 3:0 uspela da preokrene rezultat i stigne do svoje prve set lopte. Svojim trećim uzastopnim blokom, Vuk Milutinović je doneo Zvezdi poslednji poen u drugom setu – 26:24 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Od početka trećeg seta se igralo poen za poen, a na prvoj pauzi rezultat je bio 8:7 za Zvezdu. Odbojkaši Ribnice su na drugom tehničkom tajmautu imali prednost od jednog poena, ali je Zvezda sa tri vezana poena sa 19:17. Zvezda je do kraja seta održavala tu prednost.