LŠ: Real u četvrtfinalu, remi Galatasaraja i Čelsija

Real je lako savladao Šalke u Gelzenkirhenu sa 6:1, a Čelsi je u Istanbulu izborio remi protiv turskog prvaka - 1:1.

Španski "kraljevski klub" jednostavno se "prošetao" kroz Gelzenkirhen, gde je domaćina "nokautirao" već posle 20 minuta igre. Mrežu golmana Farmana načeo je Karim Benzema u 13. a vođstvo povećao Geret Bejl osam minuta kasnije i već tada je najavljen pravi debakl Šalkea.

Nemački predstavnik koliko - toliko se držao u prvom delu meča, propustio je i dve odlične šanse, međutim, u nastavku je bio inferioran i sasvim bespomoćan.

Real je dominirao impresivnom igrom. Raspoloženi Benzema, Bejl i Ronaldo nemilosrdno su rešetali protivničku mrežu, pa je malo nedostajalo da Šalke doživi još veće poniženje na svojoj "Veltins Areni" pred oko 60.000 gledalaca.

Tome je doprineo i Real, jer su njegovi igrači malo "prikočili" u finišu susreta, zadovoljni nedostižnim vođstvom.

Onim što je prikazao večeras Real Madrid je potvrdio da je među glavnim kandidatima za osvajanje evropske titule. Bila je to jednostavna demonstracija vrhunskog fudbala, brza, pokretljiva i efikasna igra, za koju Šalke nije imao leka.

Domaćin je na kraju stigao samo do počasnog pogotka u sudijskoj nadoknadi, kada je Huntelar efektno matirao Kasiljasa.

Čelsi je poveo u Istanbulu već u 9. minutu i činilo se da mu predstoji rutinski posao sa ekipom Roberta Manćinija. Galatasaraj se, međutim, nije predavao. Premda je glavni napadač Didije Drogba bio nezapažen, domaćin je uspeo da izjednači rezultat i izbori remi nade pred revanš u Londonu.

U ekipi Čelsija standardno je odigrao srpski reprezentativac Branislav Ivanović.

Šalke - Real Madrid 1:6 (Huntelar 90+1 - Benzema 13, 57, Bejl 21, 69, Ronaldo 52, 89)
Galatasaraj - Čelsi 1:1 (Šeđu 65 - Tores 9)
Revanš utakmice na programu su 18. marta.

Odigrano juče: Olimpijakos - Mančester Junajted 2:0, Zenit - Borusija Dortmund 2:4.
Revanši su 19. marta.

Odigrano 18. februara: Mančester Siti - Barselona 0:2, Bajer Leverkuzen - Pari Sen Žermen 0:4.
Revanši su 12. marta.

Odigrano 19. februara: Arsenal - Bajern Minhen 0:2, Milan - Atletiko Madrid 0:1.