Brazilac Marselo autogolom za istoriju

Marselo je zatresao svoju mrežu u 11. minutu meča sa Hrvatskom, koji je ’Selesao’ na kraju dobio sa 3:1, na otvaranju Mundijala u Brazilu.

Brazilski fudbaler je napravio grešku pošto je Ivica Olić iskoristio rupu u odbrani domaćeg tima i uputio šut ka Nikici Jelaviću, koji je propustio loptu, da bi je Marselo uputio u mrežu.

U tom trenutku, 26-godišnji Marselo je bio u šoku zbog svega što se desilo, a posle utakmice je rekao da se potrudio da ostane miran.

"Pomislio sam, ako dozvolim da to utiče na mene, to neće biti od koristi za tim", rekao je Marselo.

Nejmar je doneo izjednačenje Brazilu u 29. minutu, a potom i preokret golom iz diskutabilnog penala u 71. minutu. Konačan rezultat postavio je Oskar u samom finišu susreta.

U narednom kolu, u sredu, Brazil igra sa Meksikom, a Hrvatska dva dana kasnije sa Kamerunom.