GETE FEST 2014 – GENERACIJE

0

Treći GETE FEST pod sloganom GENERACIJE otvara se u četvrtak, 9. oktobra u 18 časova u zgradi Jugoslovenske kinoteke (Uzun Mirkova 1) izložbom “Filmski svetovi”. Program se nastavlja u Dvorani Kulturnog centra Beograda (Kolarčeva 6) od 20 časova gde će festival zvanično početi filmom Kiliana Ridhofa “Poslednja trka”.

Tokom osam festivalskih dana u Dvorani Kulturnog centra Beograda biće prikazano ukupno 13 filmova različitih po žanru, tematici, estetici, idejama i ciljevima. Selektor festivala, direktor Gete Instituta, gospodin Matijas Miler Viferig, izabrao je filmove koji čine presek savremenog nemačkog filma i spojio vizije novih, talentovanih stvaralaca sa pogledom na svet i iskustvima već proverenih autora koji su u antologiji nemačkog i svetskog filma.

Publika će imati priliku da pogleda najnovija ostvarenja Folkera Šlendorfa, Dominika Grafa, Ditriha Brigemana, ali i radove sve uglednijijh nemačkih rediteljki kao što su Feo Aladag, Julija fon Hajnc, Frauke Finstervalder, Katrin Gebe…

9. oktobar

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1
18.00-19.30 FILMSKI SVETOVI – izložba
Dvorana Kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
20.00 POSLEDNJA TRKA
r: Kilian Ridhof

10. oktobar

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1
FILMSKI SVETOVI – izložba
15.00 Predavanje: KRISTINA ŠAFER
17.00 GROZNICA
r: Elfi Mikeš
Dvorana Kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
19.00 LJUBAVNE ŠNICLE
r: Jakob Las
21.00 NIŠTA SE LOŠE NE MOŽE DOGODITI
r: Katrin Gebe

11. oktobar

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1
FILMSKI SVETOVI – izložba
17.00 BAAL
r: Folker Šlendorf
Dvorana Kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
19.00 MRAČNI SVET
r: Frauke Finstervalder
21.00 DIPLOMATIJA
r: Folker Šlendorf

12. oktobar

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1
FILMSKI SVETOVI – izložba
17.00 DRUGA DOMOVINA
r: Edgar Rajc
Dvorana Kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
21.00 IZMEĐU SVETOVA
r: Feo Aladag

13. oktobar

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1
FILMSKI SVETOVI – izložba
15.00 Predavanje: DANIJEL HUR
17.00 ATLAS OBLAKA
r: Tom Tikver, Endi Vahovski
Dvorana Kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
19.00 DŽEK
r: Edvard Berger
21.00 STANICE KRSTA
r: Ditrih Brigeman

14. oktobar

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1
FILMSKI SVETOVI – izložba
17.00 OLUJA
r: Hans-Kristijan Šmid
Dvorana Kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
19.00 VREME KANIBALA
r: Johanes Naber
21.00 HANINO PUTOVANJE
r: Julia fon Hajnc

15. oktobar

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1
FILMSKI SVETOVI – izložba
17.00 KRABAT I TAJNA MRAČNE VODENICE
r: Marko Krojcpaintner
Dvorana Kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
19.00 KOLHAS, ILI SRAZMERNOST SREDSTAVA
r: Aron Leman
21.00 POLICAJČEVA ŽENA
r: Filip Grening

16. oktobar

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1
FILMSKI SVETOVI – izložba
15.00 Predavanje: Valeska Dafne Lajfeld (Waleska Dafne Laifeld)
17.00 VIKING VIKI
r: Mihael Buli Herbig
Dvorana Kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
20.00 VOLJENE SESTRE
r: Dominik Graf

http://www.kcb.org.rs
http://www.kinoteka.org.rs
http://www.goethe.de/ins/cs/sr/bel/kul/mag/gfw.html

Foto: Promo

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.