9. FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE

0

Festival srpskog filma fantastike održava se od 14. do 18. oktobra na tri lokacije u Beogradu. Zvanični program Festivala biće priređen u Domu omladine Beograda i Muzeju jugoslovenske kinoteke, dok će poslednjeg dana Festivala na Trgu Nikole Pašića biti organizovana Treća beogradska Zombi šetnja.

Status specijalne festivalske projekcije, ove godine će imati prikazivanje filma „Mamula“ Milana Todorovića, a tom prilikom biće premijerno prikazan trejler za „Wrath of the Dead“.

Počasni gost Festivala je poznati američki producent, režiser i scenarista Mik Geris, koji će u petak 17. oktobra (18č) u Domu omladine Beograda o svom filmskom radu razgovarati sa kritičarima Đorđem Bajićem i Zoranom Jankovićem. Nakon dodele nagrada „Koskar“ i „Piramida“, bogati filmski program će iste večeri zatvoriti projekcija Gerisovog kultnog ostvarenja „Sleepwalkers“.

Prateći program Festivala činiće „Pro Make-Up Show Balkan“, izložbe ilustracija Boba Živkovića i fantastičnih skulptura Nemanje Đurića, revija kostima Ljubice Dolašević, te performans „Villindar“.

Cena dnevne ulaznice: 200 dinara.

Utorak, 14. oktobar

15.00 OFF PROGRAM – ISPOD CRTE
1. DRUGI DEO – Saša Matijević (2014, 83 min)
2. BOL – Matija Milutinović (2014, 19 min)
3. CRVENA PLIMA – Emil Destani i Marko Marković (2014, 28 min)
4. PREKID – Nikola Stojanović (2014, 8 min)
5. BEZIZLAZ – Jelena Pranić (2014, 8 min)
6. INSANITY, PERVERSIONS AND ALIENS – Boris Prole (2010, 8 min)
7. I VANSINNETS GAP – Zoran Stanković (2014, SWE, 7 min)

18.00 OFF PROGRAM – DOKUMENTARNA FANTASTIKA
1. RTANJ I TAKO DALJE – Tamara Pančić (2013, 22 min)

18.30 MEĐUNARODNI PROGRAM 1
1. ALEXIA – Andrés Borghi, (2013, ARG, 9 min)
2. TIMOTHY – Marc Martinez Jordan (2013, ESP, 10 min)
3. WITH TIME – Malak Quota (2014, UAE, 14 min)
4. SARCOPHAGA – Giuseppe Peronace, (2013, ITA, 23 min)
5. SUJETO DARWIN – Manuel Fernández (2013, ESP, 14 min)
6. PIT AND THE PENDULUM – Donatello della Pepa (2013, ITA, 11 min)
7. TERRA 2084 – Nuno Sá Pessoa (2014, POR, 10 min)

20.00 OFF PROGRAM
1. CHIMERES – Olivier Beguin (2014, SWI, 82 min)

21.30 VARAŽDIN TRASH FILM FESTIVAL PREDSTAVLjA
1. MEIN KAMP – Tihomir Galevski (2014, HRV, 31 min)

22.10 TAKMIČARSKI PROGRAM “PIRAMIDA” 1: slovenska mitologija
1. BJESOMAROVA KĆI – Hrvoje Mužević (2012, HRV, 95 min)

Sreda, 15. oktobar

10.00 – PRO MAKE-UP SHOW BALKAN
Kryolan Pro Make-Up seminar
Početak: 10.00, Seminar: 11.00-15.00

19.00 OTVARANJE FESTIVALA I IZLOŽBI
IZLOŽBE: Ilustracije Boba Živkovića; Fantastične skulpture Nemanje Đurića; Kostimi Ljubice Dolašević (Pumpkin Workshop)

OTVARANJE FESTIVALA
19.00 Performans plesne grupe “Villindar” (10 minuta)
19.10 Najava programa: selektor, direktor programa, direktor festivala, reč gosta Mika Gerisa koji otvara festival

19.20 DOMAĆI TAKMIČARSKI PROGRAM 2
1. DUB PLAY – Nemanja Lazić (2013, 20 min)
2. TMINA – Luka Bursać (2014, 68 min)

21.00 SPECIJALNA PROJEKCIJA
1. MAMULA – Milan Todorović (2014, SRB, 77 min) sa premijerom trejlera WRATH OF THE DEAD (2 min)

23.00 MEĐUNARODNI PROGRAM 2
1. DIENTES DE OTRO – Manuel Ortega Lasaga (2013, ESP, 19 min)
2. MR DENTONN – Ivan Villamel Sanchez, (2014, ESP, 9 min)
3. BÍLIS NEGRA – Nuno Sá Pessoa (2013, POR, 18 min)
4. TIN & TINA – Rubin Stein (2013, ESP, 12 min)
5. TRAJECTOIRES – Philippe Massoni (2014, FRA, 13 min)
6. SIMILO – Zacarías & Macgregor (2014, ESP, 22 min)

Četvrtak, 16. oktobar

10.00 PRO MAKE-UP SHOW BALKAN
Takmičenje šminkera FASHION MAKE-UP ARTIST (tema: kraljica)

16.00 REGIONALNI TAKMIČARSKI PROGRAM
1. MALI DISKONTINUITET U VREMEPROSTORU – Goce Cvetanovski (2013, MAK, 14 min)
2. KRESNIK – David Sipoš (2014, SLO, 22 min)
3. ŠUPAKFEJS – Gašper Antauer (2014, SLO, 30 min)
4. MOGUĆA BUDUĆNOST, DIO 1 – Darko Dragić (2014, BiH, 7 min)

18.00 DOMAĆI TAKMIČARSKI PROGRAM 2
1. DIVNA BUDUĆNOST, LjUBAVI MOJA – Marko Žunić (2014, 33 min)
2. UKRONIJA – Marko Backović (2014, 29 min)
3. MRAK – Momir Milošević (2014, 25 min)
4. UNA No 2 – Stevan Aleksić (2014, 23 min)

20.00 DOMAĆI TAKMIČARSKI PROGRAM 3
1. NEKRŠTENI DANI – Emilija Gašić (2014, 16 min)
2. APATRIDIA – Višeslav Radenković (2014, 31 min)
3. NOĆNI ČUVARI – Marko Marinković (2014, 12 min)
4. SEDMA UMETNOST – Mihailo Cvetković (2014, 19 min)
5. PROCEP – Marija Rodić (2014, 7 min)
6. POSLEDNJA – Radomirka Siljanoski (2014, 14 min)

20.30 TRIBINA: SLOVENSKA MITOLOGIJA.
Moderator: Mladen Milosavljević
Učesnik: Nenad Gajić
Ulaz besplatan

21.30 TAKMIČARSKI PROGRAM “PIRAMIDA” 2: SLOVENSKA MITOLOGIJA
1. LESO SE VRAĆAO KUĆI – Uroš Petrović (2014, SRB, 4 min)
2. DESTRUKTIVNA MITSKA SILA KOJA PROGANjA SRBE – Siniša Cvetić (2014, SRB, 8 min)
3. CRNOBOG – Marko Trivunčević (2014, SRB, 5 min)
4. MOKOŠ – Jelena Ilić Todorović (2014, BiH, 11 min)
5. SVETOVI – Predrag Cokić (2014, SRB, 14 min)
6. ZABRAN – Milivoj Kostić (2014, SRB), 12 min

Petak, 17. oktobar

10.00 PRO MAKE-UP SHOW BALKAN
Takmičenje šminkera BODYART & SPECIJALNI EFEKTI (tema: zver)

16.00 MEĐUNARODNI PROGRAM 3
1. SINNSIDE – Miguel Ángel Font Bisier (2013, ESP, 13 min)
2. STEPMOTHER – Nick Fogg (2014, UK, 5 min)
3. EMPLOEE OF THE MONTH – Olivier Beguin (2012, SWI, 14 min)
4. TE ESCUCHO – Jorge Blas (2013, ESP, 9 min)
5. CARGOLS! – Geoffrey Cowper (2012, ESP, 17 min)
6. LOS EXILIADOS DE KRATOS – Pedro Jaén R. (2014, ESP 14 min)
7. REDEEM THE BEGINNING – Dennis Petersen (2014, SWE, 15 min)

18.00 – 20.00 SLEEPWALKER: Tribina sa Mikom Gerisom uz projekcije inserata

20.30 SVEČANO ZATVARANJE FESTIVALA
DODELA KOSKARA I PIRAMIDE NAJBOLJIM FILMOVIMA 9. FSFF-A

21.00 PROJEKCIJE POBEDNIČKIH FILMOVA
+ PROJEKCIJA FILMA SLEEPWALKERS U ČAST MIKA GERISA

Subota, 18. oktobar

TRG NIKOLE PAŠIĆA: TREĆA BEOGRADSKA ZOMBI ŠETNJA
Nastupaju: DreDDup, Goatmere and The Hellspades

DODELA NAGRADA NAJBOLJIM UČESNICIMA ZOMBI ŠETNJE

MUZEJ JUGOSLOVENSKE KINOTEKE
Sreda, 15. oktobar
17.00 OFF PROGRAM
1. MORNING STAR – Luca Boni, Marco Ristori (2014, ITA, 89 min)

Četvrtak, 16. oktobar
17.00 OFF PROGRAM
1. PERFIDIA – Lucia A. Rojas (2014, CHI, 72 min)

Petak, 17. oktobar
17.00 OFF PROGRAM
1. PHANTASMAGORIA – M. Abbate, D. Cristopharo, T, Martella (2014, ITA/FRA, 80 min)

www.fsffantastic.com
www.domomladine.org

Foto: Promo

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.