XXIII MEĐUNARODNI FESTIVAL ETNOLOŠKOG FILMA

0

Etnografski muzej u Beogradu i Jugoslovenska kinoteka, od 15 do 21. oktobra.

Sreda 15. oktobar Jugoslovenska kinoteka

14:00 Festival Plus: 3minID – Identifilmuj se! / Festival Plus: 3minID – Identifilm yourself!

16:00 Festival Plus: STUDENTSKI PROGRAM / Festival Plus: STUDENT PROGRAMME

Kulminacija karnevala / When The Carnival Culminates
Češka/Czech Republic
15’, 2013
Reditelj/Directed by Marija Ržimovska / Marie Římovská

Ophodi Halubajskih zvončara / Halubian bell Ringers
Hrvatska/Croatia
65’, 2013
Reditelj/Directed by Tanja Udovičić

Kršteni u Dračevu / Baptized In Dračevo
Makedonija/Macedonia
36’ 25”, 2014
Reditelj/Directed by Jane Petruševski

18:00 Festival Plus: STUDENTSKI PROGRAM / Festival Plus: STUDENT PROGRAMME

Moj put / My Way
Srbija/Serbia, 15’
2013
Reditelj/Directed by Petar Arsovski

Moje ostrvo / My Island
Austrija/Austria
29’, 2011
Reditelj/Directed by Martin Cingl / Martin Zinggl

Sveta zemlja / Holyland
Izrael/Israel
53’, 2012
Reditelj/Directed by Ana Someršaf / Anna Somershaf

Kapetan i njegov Petko / Captain And His Friday
Slovenija/Slovenia
30’, 2013
Reditelj/Directed by Manca Filak, Žiga Gorišek

Kulturna raskršća / Crossroads Of Cultures
Srbija/Sebia
13’ 08”, 2013
Reditelj/Directed by Relja Pekić

Četvrtak 16. oktobar Jugoslovenska kinoteka

12:00 STUDENTSKI OKRUGLI STO / Student ROUND TABLE

Razvoj samostalne studentske produkcije antropološkog filma / The Development of Independent Student Production of Anthropological Film

16:00 Festival Plus: STUDENTSKI PROGRAM / Festival Plus: STUDENT PROGRAMME

Gricko / Gricko
Srbija/Serbia
12’ 28”, 2013
Reditelj/Directed by Katarina Milutinović, Ivan Begani, Luka Milenković

Ko te prati kući? / Who Follows You Home?
Srbija/Sebia
13’ 30”, 2013
Reditelj/Directed by Ivana Samardžić

Otogrifizam ili novi elitizam / Otogriffism or the New Elitism
Srbija/Serbia
8’ 19”, 2014
Reditelj/Directed by Gordana Kostić

Tamni mesec / Darkmoon
Meksiko/Mexico
50’, 2013
Reditelj/Directed by Tomas Džon, Florijano Enrike Hernandez Kruz / Thomas John, Floriano Enrigue Hernández Cruz

Više od umetnosti / More Than Art
Srbija/Serbia
17’ 49”, 2014
Reditelj/Directed by Milica Batričević, Milan Milin, Nenad Teofilović

Betonske košnice / Concrete Hives
Srbija/Sebia
14’ 06”, 2013
Reditelj/Directed by Marko Nikolić, Ilija Janković, Kristina Živković

18:00 Festival Plus: STUDENTSKI PROGRAM / Festival Plus: STUDENT PROGRAMME

Merenja razlika / Measuring Difference
Nemačka/Germany
69’, 2013
Reditelj/Directed by Pip Hare / Pip Hare

Današnji argumenti / Because of Today
Nemačka/Germany
57’, 2013
Reditelj/Directed by Katarina Laranžeiro / Catarina Laranjeiro

Petak 17. oktobar Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala

19:00 Svečano otvaranje XXIII međunarodnog festivala etnološkog filma / Openinig Ceremony of the 23rd International Festival of Ethnological Film

GRAND PRIX „Dragoslav Antonijević“ XXII međunarodnog festivala etnološkog filma / Dragoslav Antonijevic Grand Prix of the 23rd International Festival of Ethnological Film

Priče o Amsterdamu, SAD / Amsterdam Stories USA
Belgija/Belgium
360’, 2012
Reditelj/Directed by Rob Rumbaut, Rohir Van Ek / Rob Rombout, Rogier Van Eck

TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Pustood / Pustood
Srbija/Serbia
55’, 2014
Reditelj/Directed by Nebojša Ilić Ilke

Subota 18. oktobar Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala

10:00 INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Zavisnost od pomoći. Problemi sistema NVO / AIDependence. The Many Ills of the NGO System
Belgija/Belgium
90’, 2014
Reditelj/Directed by Alis Smets, Frederik Bihman / Alice Smeets, Frederic Biegmann

12:00 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Bekstvo / The Escape
Izrael/Israel
74’, 2013
Reditelj/Directed by Meni Elijas / Meni Elias

13:30 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Ainu. Putevi do sećanja / Ainu. Pathways to Memory
Španija, Japan/Spain, Japan
82’, 2013
Reditelj/Directed by Markos P. Senteno Martin / Marcos P. Centeno Martín

Osenja stare planine / Osenja of Stara Planina
Srbija/Serbia
26’ 43”, 2013
Reditelj/Directed by Svetlana Miljanić

16:00 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Ples boga kukuruza / Dance of the Maize God
SAD/USA
96’, 2014
Reditelj/Directed by Dejvid Lebrun / David Lebrun

Deca pustinje / Children of the Desert
Iran/Iran
10’, 2013
Reditelj/Directed by Sadat Rahimzade / Sa’adat Rahimzadeh

18:00 SPECIJALNI PROGRAM: Filmska grupa NUR / SPECIAL PROGRAMME: NUR Film Group

Sofija / Sofia
Nemačka/Germany
2’, 2013

Salam Alejkum, Nemačko / Salam Aleikum Allemagne
Nemačka/Germany
45’, 2010

Mala soba / A Little Room
Nemačka/Germany
6’ 30”, 2009

Pakovanje / Packing
Iran/Iran
4’, 2009

Ljubav u Kaselu / Love in Kassel
Nemačka/Germany
13’, 2009

Zajednička osnova razlika / Common Ground of Differences
Nemačka/Germany
16’, 2013

Realpolitičari / Real Politicians
Nemačka/Germany
3’ 30”, 2011

20:30 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Sreća…Obećana zemlja / Happiness…Promised Land
Francuska/France
94’, 2012
Reditelj/Directed by Loran Ase / Laurent Hasse

Usluga čobanska / Shepherd Service
Srbija/Sebia
16’ 45”, 2013
Reditelj/Directed by Zorica Petrović

Nedelja 19. oktobar Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala

10:00 INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Nedovršena putovanja / Unfinished Journeys
Danska/Denmark
43’, 2012
Reditelj/Directed by Vladimir Tomić

Uvoz-izvoz Sv. Patrika / St. Patrick’s Import Export
Hrvatska/Croatia
25’ 47”, 2013
Reditelj/Directed by Marko Dimić

Vilbal / Wheelball
Srbija/Sebia
26’, 2013
Reditelj/Directed by Slađan Stojanović

12:00 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Neodoljiva želja za brkovima / An Itch for a Moustache
Belgija/Belgium
54’, 2014
Reditelj/Directed by Matjas Demar / Mathias Desmarres

13:30 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Osetiti putovanje mrtvih / Sensing the Journey of the Dead
Japan/Japan
45’, 2014
Reditelj/Directed by Satoru Ito / Satoru Ito

Učiteljica Ajavaska / The Teacher Ayahuasca
Češka/Czech Republic
76’, 2011
Reditelj/Directed by Vilijam Poltikovič / Viliam Poltikovič

16:00 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Zemlje truba / Brasslands
SAD/USA
84’, 2013
Reditelj/Directed by Meerkat Media Collective

Posrano siromaštvo / Poop on Poverty
Južnoafrička Republika, Danska/South Africa, Denmark
6’, 2013
Reditelj/Directed by Vidžej S. Džoda / Vijay S. Jodha

18:00 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Himlerov instrument / Instrument of Himmler
Finska/Finland
56’, 2014
Reditelj/Directed by Heiki Hutu-Hiltunen / Heikki Huttu-Hiltunen

Cvetanka / Tzvetanka
Bugarska, Švedska/Bulgaria, Sweden
66’, 2012
Reditelj/Directed by Julijan Tabakov / Youlian Tabakov

20:30 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Život bez reči / A Life Without Words
Turska/Turkey
71’, 2011
Reditelj/Directed by Adam Ajzenberg / Adam Isenberg

Da li veruješ u ljubav? / Do you believe in Love?
Izrael/Israel
50’, 2013
Reditelj/Directed by Dan Vaserman / Dan Wasserman

Ponedeljak 20. oktobar Etnografski muzej u Beogradu – svečana sala

12:00 Okrugli sto / Round Table

Uloga i značaj filmskog medija u očuvanju kulturnog nasleđa – od zapisa do autorskog stava / The Role and Importance of Film as a Medium in the Preservation of Cultural Heritage: From a Record to an Author’s Attitude

10:00 INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Neko drugo Vojvodovo: razmišljanje u slikama / Another Vojvodovo: Thinking in Pictures Češka/Czech Republic
34’, 2013
Reditelj/Directed by Mihal Pavlasek / Michal Pavlásek

Kratko putovanje sa Laslom Kunkovačom / Short Journey With Laszlo Kunkovacs
Srbija/Sebia
50’, 2013
Reditelj/Directed by Zoltan Bičkei / Zoltan Bicskei

13:30 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

O, ribaru, druže stari / O Fisherman, My Old Man
Portugal/Portugal
58’, 2014
Reditelj/Directed by Amaja Sumpsi / Amaya Sumpsi

Pesma cveta / The Flower’s Song
Belgija, Ekvador/Belgium, Ecuador
61’, 2013
Reditelj/Directed by Žak Došan, Hoze Galinga / Jacques Dochamps, José Gualinga

16:00 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Priča Gesarovog barda / A Gesar Bard’s Tale
Finska/Finland
82’, 2013
Reditelj/Directed by Donah Kolman / Donagh Coleman

Ukratko / Bref
Španija/Spain
30’, 2013
Reditelj/Directed by Kristina Pitouli / Christina Pitouli

18:00 SPECIJALNI PROGRAM: Muzealac u svetu etnološkog filma – Istočna Srbija / SPECIAL Programme: Museum Professionals in the World of Ethnological Film – Eastern Serbia

Baba Stanijina crkva / Grandma Stanija’s Church
Srbija/Serbia
16’, 1998
Reditelj/Directed by Miroslav Vojinović

Drugaričenje / Sisterhood
Srbija/Serbia
14’ 26″, 2004
Reditelj/Directed by Danica Đokić

Blaga buba / Gentle Bug
Srbija/Serbia
6’ 15”, 2003
Reditelj/Directed by Suzana Antić

Četrdesetodnevni pomen / Xeriohagy (40th Day)
Srbija/Serbia
13’, 2000
Reditelj/Directed by Zoran Antić

Bacanje krstova / Casting Crosses
Srbija/Serbia
12’ 12”, 2006
Reditelj/Directed by Danica Đokić

20:30 TAKMIČARSKI PROGRAM / IN COMPETITION

Svinje, šišarke i drugi smrtnici / Pigs, Pinecones and Other Mortals
Španija/Spain
11’, 2012
Reditelj/Directed by Patrisija Martinez del Hojo, Marija Antonija Montagut, Toni Ksou / Patricia Martínez del Hoyo, Maria Antònia Montagut, Toniu Xou

Pogrebnik / The Undertaker
Srbija, Nemačka/Serbia, Germany
52’, 2013
Reditelj/Directed by Dragan Nikolić

Utorak 21. oktobar Etnografski muzej u Beogradu – bioskopska sala

10:00 INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Kosovski božur / The Kosovo Peony
BiH, Srbija/Bosnia and Herzegovina
Serbia, 4’ 53”, 2012
Reditelj/Directed by Mira Lolić Močević

Od zrna do slike / From Grain to Painting
Hrvatska, Srbija/Croatia, Serbia
75’, 2012
Reditelj/Directed by Branko Ištvančić

Obrisi davni u glasu obale: Svinica / Old Trails by the River’s Bank: Sviniţa
Rumunija/Romania
20’ 22”, 2014
Reditelj/Directed by Miodrag Obradov

16:00 INFORMATIVNI PROGRAM / INFORMATIVE PROGRAMME

Lokol, „škola“. Alvasi i Akije idu (i) u školu / Lokkol, “the School”. Alwasi and Akije go (also) to School
Italija/Italy
51’, 2013
Reditelj/Directed by Frančesko Sinčik / Francesco Sincich

Lazarice / Lazarice
Srbija/Serbia
25’ 43”, 2013
Reditelj/Directed by Svetlana Miljanić

12:00 Konferencija za štampu i proglašenje pobednika XXIII međunarodnog festivala etnološkog filma / Press conference and the winner announcement of the 23rd International Festival of Ethnological Film

19:00 Svečano zatvaranje XXIII međunarodnog festivala etnološkog filma / Closing Ceremony of 23rd International Festival of Ethnological Film

http://www.etnofilm.org

Foto: Promo

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.