GROBARI SLAVE: Crno-beli u finalu kupa posle tri godine

Partizan je u polufinalu bio ubedljiv u dvomeču protiv Jagodine, nakon 3:0 u prvoj utakmici u Humskoj, slavio je i 2:0 u gostima.

Crno-beli su već u prvom poluvremenu potvrdili plasman u finale, a igrač utakmice bio je 17-godišnji Ivan Šaponjić. Mladi napadač je prvo bio strelac, a potom i asistent za pogodak Andrije Živkovića.

Prvi do finala Kupa stigao je Čukarički, koji je bio ubedljiv u dvomeču protiv Voždovca. Finale Kupa je 20. maja.

Partizan je prethodno na putu do finala eliminisao Bežaniju (1:0), Slogu s Petrovca na Mlavi (3:0) i Rad (1:0), dok je Čukarički bio bolji od Mladosti iz Lučana (3:2), OFK Beograda (2:1) i Vojvodine (2:1).

Partizan je već u trećem minutu meča u Jagodini ugasio i poslednje nade domaćina da bi mogli da prirede čudo i nadoknade tri gola zaostatka. Već u prvoj akciji posle slobodnog udarca 17-godišnji Ivan Šaponjić postiže svoj prvi seniorski gol u crno-belom dresu.

Sjajnu igru u Jagodini velika nada Partizana je potvrdila 25 minuta kasnije, kada je posle sjajnog pasa Drinčića, asistirao Andriji Živkoviću za konačnih 2:0.

Partizan je poslednji Kup osvojio 2011. godine.