Trka za Oskara 2017: Nominovani su…

0

Konačno su objavljene nominacije za ovogodišnju nagradu Američke Akademije za film i nauku čija će svečana, 89. dodela, biti održana 26. februara u pozorištu Dolbi u Holividu.

Najbolji film

Arrival
Fences
Hacksaw Ridge
Hell or High Water
Hidden Figures
La La Land
Lion
Manchester by the Sea
Moonlight

Najbolji reditelj

Denis Vilanueve, Arrival
Mel Gibson, Hacksaw Ridge
Damijen Čazel, La La Land
Kenet Lonergan, Manchester by the Sea
Beri Dženkins, Moonlight

Najbolji glumac

Kejsi Aflek, Manchester by the Sea
Endrju Garfild, Hacksaw Ridge
Rajan Gosling, La La Land
Vigo Mortensen, Captain Fantastic
Denzel Vošington, Fences

Najbolja glumica

Izabel Iper, Elle
Rut Nega, Loving
Natali Portman, Jackie
Ema Stoun, La La Land
Meril Strip, Florence Foster Jenkins

Najbolji sporedni glumac

Maheršala Ali, Moonlight
Džef Bridžis, Hell or High Water
Lukas Hedžis, Manchester by the Sea
Dev Patel, Lion
Majkl Šenon, Nocturnal Animals

Najbolja sporedna glumica

Viola Dejvis, Fences
Naomi Heris, Moonlight
Nikol Kidman, Lion
Oktavija Spenser, Hidden Figures
Mišel Vilijams, Manchester by the Sea

Najbolji originalni scenario

Hell or High Water
La La Land
The Lobster
Manchester by the Sea
20th Century Women

Najbolji adaptirani scenario

Arrival
Fences
Hidden Figures
Lion
Moonlight

Najbolja fotografija

Arrival
La La Land
Lion
Moonlight
Silence

Najbolja montaža

Arrival
Hacksaw Ridge
Hell or High Water
La La Land
Moonlight

Najbolji vizuelni efekti

Deepwater Horizon
Doctor Strange
The Jungle Book
Kubo and the Two Strings
Rogue One: A Star Wars Story

Najbolja scenografija

Arrival
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Hail, Caesar!
La La Land
Passengers

Najbolji kostim

Allied
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Florence Foster Jenkins
Jackie
La La Land

Najbolja šminka i frizure

A Man Called Ove
Star Trek Beyond
Suicide Squad

Najbolja originalna muzika

Jackie
La La Land
Lion
Moonlight
Passengers

Najbolja originalna pesma

“Audition (The Fools Who Dream),” La La Land
“Can’t Stop the Feeling,” Trolls
“City of Stars,” La La Land
“The Empty Chair,” Jim: The James Foley Story
“How Far I’ll Go,” Moana

Najbolja obrada zvuka

Arrival
Deepwater Horizon
Hacksaw Ridge
La La Land
Sully

Najbolje miksanje zvuka

Arrival
Hacksaw Ridge
La La Land
Rogue One: A Star Wars Story
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

Najbolji animirani film

Kubo and the Two Strings
Moana
My Life as a Zucchini
The Red Turtle
Zootopia

Najbolji dokumentarac

Fire at Sea
I Am Not Your Negro
Life, Animated
O.J.: Made in America
13th

Najbolji strani film

Land of Mine
A Man Called Ove
The Salesman
Tanna
Toni Erdmann

Najbolji kratkometražni dokumentarni film

Extremis
4.1 Miles
Joe's Violin
Watani: My Homeland
The White Helmets

Najbolji kratkometražni igrani film

Ennemis Entreniers
La Femme et le TGV
Silent Nights
Sing
Timecode

Najbolji animirani kratkometražni film

Blind Vaysha
Borrowed Time
Pear Cider and Cigarettes
Pearl
Piper

Izvor: B92

Foto: Promo

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.