Radnički bolji od FMP-a

BEOGRAD, 13. februara 2010. (Beta) - Košarkaši Radničkog pobedili su u Kragujevcu ekipu FMP Železnika sa 81:77 (19:25, 19:21, 20:10, 23:21) u 21. kolu Jadranske lige.

Kragujevčanima je to deveta pobeda u regionalnom takmičenju, dok je FMP zabeležio 14. poraz.

"Panteri" iz Železnika su bili bolja ekipa u prvom poluvremenu koje su završili sa osam poena prednosti (46:38).

U trećoj četvrtini Radnički je zaigrao mnogo bolje pre svega u odbrani, dozvolio gostima da postignu samo deset poena i došao do
rezultatskog preokrata (58:56).

Domaća ekipa je u poslednjoj četvrtini konstantno imala nekoliko poena prednosti, a u samoj završnici meča igrači Radničkog imali
su više koncentracije od rivala i zasluženo došli do pobede.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Dragan Milosavljević sa 17 poena, a Aleksej Kotiševski dodao je na to još 12 poena.

Bojan Radetić je sa 15 poena bio najbolji strelac FMP-a, dok je Branko Lazić meč završio sa 12 poena.

Radnički - FMP 81:77
Zagreb - Široki 71:81
Budućnost - Cibona 62:72
Zadar - Hemofarm 70:75
Bosna - Helios 66:55