Partizan bolji od Honveda

BEOGRAD, 14. februara 2010. (Beta) - Vaterpolisti Partizana pobedili su u Budimpešti ekipu domaćeg Honveda sa 9:6 (3:2, 2:1,
3:1, 1:2) u petom kolu Grupe C Evrolige.

Šampionu Srbije tako je zadržao maksimalan učinak i prvo mesto u grupi, dok je Honved zabeležio četvrti poraz.

Partizan je do prvog gola došao preko Andrije Prlainovića, a izjednačio je Djerdj Marnic iz peterca. Novim golom Prlainovića Partizan je poveo sa 2:1, potom je mrežu madjarskog tima zatresao i Vladimir Vujasinović, a na 3:2 smanjio je Tamaš Mečei.

Partizan je u drugoj deonici sačuvao prednost zahvaljujući pogocima Duška Pijetlovića i Andrije Prlainovića, a gol za Madjare dao je
Marton Sivoš.

Marko Avramović je početkom treće četvrtine povisio na 6:3, a zaostatak Honveda smanjio je Mikloš Djer-Nadji. U završnici četvrtine Partizan je do ubedljive prednosti došao golovima Miloša Ćuka i Vujasinovića.

U poslednjoj četvrtini došlo je do malog opuštanja u igri Partizana, što je Honved iskoristio i donekle ublažio poraz.

Najefikasniji u Partizanu bio je Prlainović sa četiri pogotka, dok je Djer-Nadji bio najefikasniji u Honvedu sa tri gola.

Duel Partizana i Honveda boduje se i za regionalnu Evrointer ligu, u kojoj crno-beli zauzimaju prvo mesto, takodje bez poraza.