Šalke drži korak sa vodećim tandemom

BEOGRAD, 14. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Šalkea pobedili su na svom terenu ekipu Kelna sa 2:0 u 22. kolu nemačkog prvenstva i ostali u trci za titulu prvaka sa Bajerom iz Leverkuzena i minhenskim Bajernom.

Ekipa iz Gelzenkirhena povela je pogotkom Žoela Matipa u 45. minutu, a konačan rezultat postavio je Džefereson Farfan u 81. minutu.

Reprezentativac Srbije i član Kelna Zoran Tošić ušao je u igru u 66. minutu umesto Maniša.

Šalke je posle ove pobede ostao na trećem mestu na tabeli sa 45 bodova, tri manje od Bajera i Bajerna.

Ajnhtraht je na drugoj utakmici dana u Frankufrtu nadoknadio gol zaostatka i gostujući Frajburg pobedio sa 2:1 zahvaljujući golu
Halila Altintopa u poslednjem minutu susreta.

Prethodno je Frajburg poveo pogotkom Papisa Demba Sisea u 25. minutu, da bi u 40. Benjanin Keler Ajtrahtu doneo izjednačenje.

Ajntraht je na kraju osvojio ceo plen, ali je, ipak, ostao na sedmom mestu na tabeli Bundeslige.

Šalke - Keln 2:0