Del Pjero za pobedu Juventusa, Napoli odoleo Interu

BEOGRAD, 14. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu Djenovu sa 3:2 u 24. kolu italijanskog šampionata, a najzaslužniji za prvi prvenstveni trijumf "stare dame" posle pet mečeva bio je dvostruki strelac Alesandro del Pjero.

Utakmica je loše počela za domaćina, pošto je Marko Rosi u 16. minutu savladao Djanluidjija Bufona.

Nakon "koncerta" žvižduka sa tribina, fudbaleri Juventusa zaigrali su agresivnije, što im se isplatilo u 42. minutu, kada je Amauri postigao izjednačujući gol.

Domaćin je do prednosti došao u 61. minutu, nakon duplog pasa Alesandra del Pjera i Dijega, što je jedan od najboljih italijanskih
fudbalera svih vremena, Del Pjero, krunisao golom.

Radost navijača Juventusa trajalo je kratko, pošto je u 62. minutu Bufon loše intervenisao posle centaršuta Djandomenika Mesta i
ispustio loptu, na koju je natrčao Rosi i postigao svoj drugi pogodak.

Pobedu Juventusu, prvu otkako je za trenera imenovan Alberto Zakeroni, doneo je Del Pjero golom iz penala u 78. minutu, nakon što ga je faulirao Sokratis Papastratopulos.

Mladi reprezentativac Srbije Danijel Aleksić debitovao je za Djenovu, pošto je u 89. minutu zamenio Domenika Krišita.

Do važne pobede u borbi za opstanak došao je Lacio, koji je savladao domaću Parmu sa 2:0. Rimski klub u vodjstvo je došao golom Gulijelma Stendarda u 68. minutu, trijumf gostiju potvrdio je Mauro Zarate u 89. minutu.

Ekipa Katanije, koju trenira Siniša Mihajlović, odigrala je na svom terenu bez golova protiv Atalante, dok je Bolonja pobedila sa 1:0 na gostovanju Livornu.

Fudbaleri Napolija uspeli su da osvoje bod u susretu sa liderom italijanskog prvenstva Interom i večerašnji meč 24. kola Serije A odigraju bez golova.

Napoli je time uneo malo neizvesnosti u trku za titulu šampiona Italije, pošto je smanjio prednost Intera nad najbližim rivalom Romom, koja je sinoć ubedljivo pobedila Palermo sa 4:1.

Inter, medjutim, još ima ubedljivu prednost, pošto je u dosadašnjem toku sezone osvojio 54 boda, sedam više od Rome.

Trećeplasirani Milan, koji je u petak savladao Udineze sa 3:2, sakupio je 45 bodova.