Didije Defago osvojio zlato u spustu

VISLER, 15. februara 2010. (Beta-AP) - Švajcarski skijaš Didije Defago osvojio je zlatnu medalju u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Vankuveru.

Defago je tako Švajcarskoj doneo prvu zlatnu olimpijsku medalju u spustu još od kada je 1988. godine u Kalgariju to učinio Pirmin Curbrigen.

Pobedu na stazi u Visleru 32-godišnjem Defagu doneo je rezultat od minut i 54,31 sekundu.

Srebrnu medalju osvojio je šampion Svetskog kupa Aksel Lund Svindal iz Norveške, nekadašnji prvak sveta u spustu, koji je za pobednikom zaostao za svega sedam stotinki.

Još jedan bivši svetski šampion, 32-godišnji Bode Miler iz SAD osvojio je brozano odličje, pošto je imao devet stotinki sporije vreme od Defaga. Mileru je to treća olimpijska medalja, pošto je 2002. godine u Solt Lejk Sitiju osvojio dva srebra.

Takmičenje u spustu trebalo je da se održi pre dva dana, ali je bilo odloženo zbog lošeg vremena.

Skijašica iz SAD Lindzi Von ostvarila je najbolji rezultat na treningu za spust na Zimskim olimpijskim igrama, iako je u Vankuver došla sa velikim otokom na potkolenici.

Takmičarke u spustu su za sada probale samo gornji deo staze, koji je Lindzi Von prešla za minut i 30,75 sekundi.

Drugo vreme ostvarila je njena zemljakinja Džulija Mankuzo, koja je bila 39 stotinki sporija.

Donji deo staze sve skijašice voziće u noći između ponedeljka i utorka po srednjoevropskom vremenu.

Vonova se povredila 2. februara na treningu u Austriji.