UEFA kaznila Austriju iz Beča

BEČ, 19. februara 2010. (Beta-AP) - Evropska fudbalska unija (UEFA) kaznila je u petak Austriju iz Beča sa dve utakmice igranja bez publike, od kojih jednu uslovno, i sa 20.000 evra zbog nesportskog ponašanja navijača na utakmici protiv Atletika iz Bilbaoa u Ligi Evropa.

Utakmica između Austrije i Atletika iz Bilbaoa, koja je u decembru igrana u Beču, prekinuta je u drugom poluvremenu oko 20 minuta, pošto su domaći navijači utrčali na teren, kada je njihov tim primio drugi gol. Španski klub tada je pobedio sa 3:0.

Direktor Austrije Markus Krečmer rekao je danas da je kazna "preoštra" i da "uprava čeka da UEFA pošalje pisanu odluku u klub, posle čega će odlučiti da li će se žaliti".

Austrija je takmičenje u Grupi L u Ligi Evropa završila na poslednjem mestu, a Atletiko i Verder su prošli dalje.