Barselona pobedila Malagu

BEOGRAD, 28. februara 2010. (Beta) - Fudbaleri Barselone vratili su se na čelnu poziciju na tabeli španskog prvenstva, pošto su na svom stadionu pobedili Malagu sa 2:1 u utakmici 24. kola Primere i ponovo stekli dva boda više u odnosu na madridski Real.

Iako su napadali od prvog minuta, fudbaleri Barselone otpor gostiju uspeli su da slome tek u drugom poluvremenu.

Igrao se 70. minut, kada je mladi Pedro Rodrigez preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu Malage.

U 80. minutu, međutim, napadač gostiju Valdo izbegao je ofsajd zamku i postigao izjednačujući pogodak i nagovestio moguće iznenađenje.

Do toga, ipak, nije došlo jer je u 84. minutu Ćavi Ernandez proigrao Pedra na desnom boku, ovaj asistirao Lionelu Mesiju koji je sa pet metara bio precizan i doneo tri boda Barseloni.

Ranije večeras Real Madrid je ubedljivo savladao Tenerife sa 5:1, dok je Saragosa bila bolja od Hetafea sa 2:0.