Ronaldo produžio šampionsku trku u Primeri

BEOGRAD, 2. maja 2010. (Beta) - Fudbaler madridskog Reala Kristijano Ronaldo postigao je gol u 89. minutu utakmice sa Osasunom za pobedu od 3:2 koja je produžila trku za titulu šampiona Španije.

Ronaldo je postigao i prvi gol za Real, koji je dva puta jurio neočekivanu prednost gostiju. Drugi gol za Real postigao je Marselo, dok su strelci za Osasunu bili Karlos Aranda i Krištijan Vadoč.

Kraljevski klub iz Madrida, ipak, sebi nije dozvolio da tek drugi put na 18 prvenstvenih utakmica ove sezone izgubi bodove na svom "Santijago Bernabeu" na kojem je pobeđivao sve protivnike, osim vodeće Barselone.

Prošlog meseca Barsa je u Madridu slavila sa 2:0 i izbila na lidersku poziciji na tabeli Primere koje i dalje sigurno čuva. Sinoć je savladala Viljareal sa ubedljivih 4:1.

Real ima samo bod manje, dok je trećelasirana Valensija, koja je golovima srpskog reprezentativca Nikole Žigića juče u Barseloni pobedila Espanjol sa 2:0, daleko iza.

Trku u dvoje nastavili su i Majorka i Sevilja, ekipe kojima je cilj četvrto mesto Primere i propusnica za kvalifikacije za Ligu šampiona sledeće sezone.

Sada je u prednosti Majorka, koja je osvojila ceo plen u Bilbau gde je savladala Atletik sa 3:1 golovima Gonzala Kastra, Hose Karlosa Nunjesa i Arica Aduriza. Utešni gol za Atletik delo je Fernanda Ljorentea.

Sevilja je ranije danas pobedila madridski Atletiko sa 3:1, ali i dalje ima dva boda manje od Majorke.

Svi golovi u duelu Sevilje i Atletika postignuti su u prvom poluvremenu. Prvi je pao već u petom minutu kada je Luis Fabijano Sevilji doneo prednost od 1:0, ali samo da bi tri minuta kasnije Tijago izjednačio.

Tri boda Sevilji doneo je dvostruki strelac Alvaro Negredo, koji je oba gola postigao sa penala. Prvi je u 13. minutu dosuđen zbog prekršaja Huana Valera nad Adrijanom, a drugi u 40. minutu kada je Luis Perea oborio Abdulaja Konka.

Sevilja - Atletiko 3:1 (3:1)
(Fabijano 5', Negredo 13'pen, 40'pen - Tiago 8')

Real - Osasuna 3:2 (2:2)
(Ronaldo 24', 89', Marselo 44' - Aranda 7', Vadocc 42')

Atletik Bilbao - Majorka 1:3 (1:1)