Inter sve bliži tituli

BEOGRAD, 2. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera pobedili su u Rimu tim Lacija sa 2:0 u 36. kolu Serije A i preskočili, prema očekivanjima, najveću prepreku na putu ka osvajanju pete uzastopne titule šampiona Italije.

Prvi gol za milanski tim postigao je Valter Samjuel u poslednjem minutu prvog poluvremena, da bi konačan rezultat postavio Tijago Mota u 70. minutu.

Inter je tako zadržao lidersku poziciju na tabeli Serije A i dva boda prednosti nad drugoplasiranom Romom, koja je juče pobedila na gostovanju kod Parme sa 2:1.

Lacio je bio najrealnija šansa Rome da Inter izgubi bodove i čelnu poziciju, pošto će milanski neroazuri u poslednja dva kola dočekati Kjevo i gostovati kod Sijene. Roma će biti domaćin Kaljariju, dok će sa Kjevom igrati u Veroni.

Titula je zato mnogo bliža Interu, koji će pokušati da sezonu završi osvajanjem triple krune, jer će sa Romom igrati i za trofej Kupa Italije, a sa Bajernom i finale Lige evropskih šampiona.

Važne pobede u 36. kolu Serije A ranije danas ostvarili su u Sampdorija i Palermo koji se bore za četvrto mesto, odnosno učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona sledeće sezone.

Sampdorija je na svom terenu savladala Livorno sa 2:0 golovima Antonija Kasana u petom i Reta Ciglera u 84. minutu i ostvarila peti
uzastopni trijumf.

Ekipa iz Đenove ostala je na četvrtom mestu sa 63 boda, četiri manje od trećeplasiranog Milana, koji je sinoć pobedio Fiorentinu sa 1:0. Livorno je ostao poslednji sa 29 bodova i sledeće sezone takmičiće se u Seriji B.

Palermo je na gostovanju kod Sijene pobedio sa 2:1 golovima Edisona Kavanija i Fabricija Mikolija. Poraz domaćih ublažio je Emanuele Kalajo.

Ekipa Palerma je peta na tabeli i ima dva boda manje od Sampdorije, dok je Sijena pretposlednja sa 34 boda i ovim porazom je izgubila šanse za ostanak u eliti.

Fudbaleri Katanije i Juventusa igrali su nerešeno 1:1, zbog čega je torinski klub pao za jednu poziciju i sada je na sedmom mestu sa 55 bodova. Šesto mesto preuzeo je Napoli, pobedom nad Kjevom od 2:1.

Bari je bio bolji od Đenove 3:0 i ostvario šestu uzastopnu pobedu, dok su bodove podelili Atalanta i Bolonja (1:1) i Kaljari i Udineze (2:2).

Atalanta - Bolonja 1:1 (1:0)