Inter i Roma nastavljaju trku

BEOGRAD, 9. maja 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Kjevo sa 4:3 u pretposlednjem kolu italijanskog prvenstva i zadržali dva boda više od drugoplasirane Rome koja je savladala Kaljari sa 2:1.

Kjevo je poveo auto-golom Tijaga Mote u 12. minutu, a samo minut kasnije "nero-azuri" su izjednačili, takođe auto-golom Alesandra Mantovanija.

Esteban Kambijaso je u 34. minutu doneo prednost Interu, a pet minuta kasnije precizan za domaće bio je i Dijego Milito. Kada je Mario Baloteli postigao gol u 52. minutu, činilo se da će Inter lako stići do trijumfa.

Ipak, Kjevo je u 60. minutu preko Pabla Granočea smanjio zaostatak na dva gola, a Serđo Pelizije je u 74. minutu postavio konačan rezultat.

Prvi pratilac Intera, Roma golovima Frančeska Totija u 79. i 83. minutu došla je do pobede protiv gostujućeg Kaljarija, koji je poveo u 74. minutu preko Andree Lazarija.

Juventus je na svom terenu još jednom razočarao navijače i izgubio od Parme sa 3:2. Ovim porazom torinska "stara dama" ostala je bez šansi da osvoji šesto mesto i plasira se u Ligu Evrope sledeće sezone.

Atalanta je porazom od 2:0 protiv domaćeg Napolija "overila" put u drugu ligu, pošto sada ima šest bodova manje od Bolonje koja je na 17. mestu na tabeli.

U poslednjem kolu Inter će gostovati kod Sijene, a Roma putuje u Veronu gde će igrati protiv Kjeva.

Inter - Kjevo 4:3 (3:1)
(Mantovani 13', Kambijaso 34', Milito 39', Baloteli 52' - Mota ag 12', Granoče 60', Pelisijer 74')

Roma - Kaljari 2:1 (0:0)