Bajern osvojio i Kup Nemačke

BEOGRAD, 15. maja 2010. (Beta) - Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su Kup Nemačke pošto su u Berlinu u finalu pobedili Verder iz Bremena sa 4:0.

Bajern je ove sezone osvojio osmu "duplu krunu" u klupskoj istoriji, pošto je pored takmičenja u Kupu bio najbolji i u Bundes ligi.

Izabranici Luja van Gala ove sezone mogu da osvoje i treći trofej, pošto 22. maja u Madridu igraju u finalu Lige šampiona protiv Intera.

Bajern je poveo golom Arjena Robena u 34. minutu iz jedanaesterca, a vođstvo je duplirao Ivica Olić u 51. minutu. Treći gol postigao je Frank Riberi u 63, dok je konačan rezultat postavio Bastijan Švajnštajger sedam minuta pre kraja utakmice.

Verder je utakmicu završio sa 10 igrača pošto je kapiten Torsten Frings isključen u 76. minutu.

Bajern je u klupskoj istoriji osvojio 22 šampionske titule i 15 trofeja u Kupu.