Partizan ubedljivom pobedom proslavio titulu

BEOGRAD, 16. maja 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizan su ubedljivom pobedom nad Mladim Radnikom od 6:0 u poslednjem, 30. kolu Super lige proslavili treću uzastopnu titulu šampiona Srbije.

Het trik za crno-bele postigao je Senegalac Lamin Dijara, a mrežu Mladog Radnika, koji je još ranije izgubio šanse da sačuva prvoligaški status, pogađali su i Saša Ilić, Aleksandar Davidov i Marko Lomić.

Pehar Fudbalskog saveza Srbije (FŠ) pre utakmice crno-belima je uručio potpredsednik te organizacije Dragan Đorđević, a trofej Zajednice superligaša Slobodan Cvetković iz Apatinske pivare, naslovnog sponzora prvenstva.

Medalje igračima i članovima stručnog štaba Partizana uručili su predsednik i generalni sekratar Zajednice superligaša Branimir Babarogić i Miodrag Janković.

Šampionski tim crno-belih, koji je klubu iz Humske doneo 22. titulu prvaka, pozdravilo je oko 10.000 navijača, a posle utakmice je priređen i vatromet. Sigurno bi bilo i više navijača da su vremenski uslovi bili bolji, ali je cela manifestacija zbog kiše i vetra delovala kao ceremonija uručenja titule jesenjeg prvaka.

Partizan je najvatrenijim pristalicama zahvalio dobrom partijom uprkos teškim uslovima.

Prvi gol je postigao Dijara, koji je u 19. minutu dobro reagovao na centaršut Marka Lomića i između dvojice protivničkih fudbalera uspeo da se dokopa lopte i sprovede je do mreže Mladog Radnika.

Saša Ilić je u 27. minutu povisio na 2:0, pošto je primio dugu loptu Branislava Jovanovića, fintom se oslobodio Gorana Stokića i matirao golmana Mitra Pejovića. Samo tri minuta kasnije Dijara je postigao novi gol. Ilić je bio asistent, a Dijara je loptu proturio Pejoviću kroz noge.

Novi gol čekao se do 76. minuta, kada je Aleksandar Davidov sa nekih 17 metara precizno gađao gornji levi ugao protivničkog gola u koji je lopta ušlo prethodno se odbivši o prečku.

Goleadu je nastavio Dijara, koji je u 84. minutu izbegao ofsajd zamku protivnika, brojnim fintama na pod bacio svog čuvara i golmana Mijovića i rutinski loptu smestio u gol gostiju iz Požarevca. Dijari je to bio 14. gol u sezoni koliko je u Partizanu postigao još samo Brazilac Kleo.

Konačan rezultat je u 86. minutu postavio Lomić, koji je iz slobodnog udarca sa više od 25 metara pogodio donji desni ugao Mijovićevog gola.

Slavljeničkoj utakmici crno-belih prisustvovali su i košarkaši i vaterpolisti Partizana, koji su ove sezone igrali završne turnire Evrolige u svojim sportovima.

Fudbaleri Partizana ove sezone su potvrdili dominaciju na domaćoj sceni osvojivši titulu bez izgubljene utakmice i sa dve pobede nad najvećim rivalom Crvenom zvezdom.

Izazov na evropskoj sceni, ipak, tek im predstoji, pošto će fudbaleri Partizana početkom sledeće sezone pokušati da se kvalifikuju u Ligu šampiona što su prvi i jedini put uspeli da učine u sezoni 2003/2004. Ove sezone igrali su Ligu Evropa u kojoj su ostvarili jednu pobedu i doživeli pet poraza.