Luis Hamilton pobedio na trci u Turskoj

BEOGRAD, 30. maja 2010. (Beta) - Vozač Meklarena Luis Hamilton pobedio je u trci Formule jedan za Veliku nagradu Turske u Istanbulu.

Hamilton je do prve pobede u sezoni došao vremenom od jednog sata, 28 minuta, 47 sekundi i 62 stotinke. To je bio njegov prvi trijumf u poslednjih 10 trka. Poslednji je put bio prvi prošle godine u trci u Singapuru.

Drugo mesto osvojio je Britanac Dženson Baton, sa 2,64 sekunde zaostatka za klupskim kolegom, dok je treći bio vozač Red Bula Mark Veber, sa 24,28 sekundi za Hamiltonom.

Bivši svetski šampion Hamilton je preuzeo vođstvo u 40. krugu, posle sudara dvojca Red Bula Sebastijana Fetela i Marka Vebera. Fetel je pokušao da obiđe Vebera, ali su se na ulazu u krivinu 12 sudarili, posle čega je Veber izgubio vodeću poziciju, a Fetel završio trku.

Sedmostruki svetski šampion Mihael Šumaher iz Mercedes GP trku je završio na četvrtom mestu, njegov klupski kolega Niko Rozberg bio je peti, a šesto mesto zauzeo je Robert Kubica iz Renoa.

Vozači Ferarija Felipe Masa i Fernando Alonso zauzeli su sedmo i osmo mesto, a bodove su još osvojili Adrijan Zutil iz Fors Indije i Kamui Kobajaši iz Zaubera.

Veber je ostao prvi u generalnom plasmanu vozača sa 93 bodova, Baton je drugi sa 88, a Hamilton treći sa četiri boda manje.

Naredna trka u šampionatu Formule jedan vozi se 13. juna u Montrealu, za Veliku nagradu Kanade.