Berešnjeva osvojila zlato u trci na 25 kilometara

BUDIMPEŠTA, 8. avgusta 2010. (Beta-AP) - Ukrajinska plivačica Olga Berešnjeva osvojila je zlatnu medalju u trci na 25 kilometara na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Berešnjeva je do zlata došla vremenom od pet sati, 48 minuta i 10,2 sekunde i bila je brža za 0,1 sekundu od Angele Maurer iz Nemačke,
kojoj je pripalo srebro. Treća kroz cilj prošla je Martina Grimaldi iz Italije sa 20,6 sekundi zaostatka za pobednicom.

Takmičenje je održano na jezeru Balaton oko 130 kilometara udaljenom od Budimpešte, gde u ponedeljak počinju plivačka takmičenja u
bazenu.

Aktuelne svetske šampionke u sinhronom plivanju Natalija Iščenko i Svetlana Romašina osvojile su zlatnu medalju u disciplini duet slobodno sa 98.700 poena. Druge su bile Andrea Fuentes i Ona Karbonel iz Španije sa 96.700, dok je bronza pripala Ukrajinkama Dariji Jušenko i Kseniji Sidorenko sa 93.400 poena.