Liverpul i Arsenal odigrali nerešeno, Jovanović debitovao

BEOGRAD, 15. avgusta 2009. (Beta) - Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici prvog kola Premijer lige.

Liverpul je poveo u 46. minutu preko Davida Ngoga, a posle nespretne intervencije izjednačio je golman domaćih Pepe Reina.

Za ekipu Liverpula debitovao je reprezentativac Srbije Milan Jovanović. On je bio u prvom timu i odigrao je 66 minuta, kada ga je zamenio Maksi Rodriges. u ekipi Roja Hodžsona nije bilo Seska Fabregasa.

Arsenal je imao prvu šansu na utakmici, kada je Tomas Vermalen pokušao iz slobodnog udarca, ali je Reina uspeo da je izbaci u korner. Ekipe su nakon toga bile ravnopravne na terenu, ali bez ozbiljnijih šansi.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Ngog je glavom dobro šutirao, ali je Gael Kliši sa gol linije izbacio loptu. Minut kasnije, na svom debiju za Liverpul isključen je Džo Kol. Sudija Martin Etkinson procenio je da je Kol preoštro startovao na Lorana Koščelnija.

Na početku drugog dela, u prvom minutu Liverpul je poveo. Ngong je sa desne strane posle greške u odbrani gostiju osvojio loptu i snažnim udarcem pogodio levi gornji ugao mreže nemoćnog Almunije.

Liverpul je posle vodećeg gola zaigrao ofanzivnije, ali Glen Džonson, Stiven Džerard, Teo Volkot i Ngong nisu bili precizni.

Sredinom drugom poluvremena Arsenal se oslobodio pritiska, pokušavali su Andrej Aršavin i Vermalen, ali bez uspeha. Do tada najbolju priliku za goste propustio je Tomaš Rosicki, u 86. minutu, kada je posle dodavanja sa Robinom van Persijem ušao u kazneni prostor i šutirao, ali je golman "crvenih" ipak uspeo da izbaci loptu preko prečke.

Četiri minuta kasnije Arsenal je izjednačio. Rosicki je centrirao u pred gol domaćih, loptu je zakačio napadač Maruan Šamak i ona je udarila u stativu i odbila se do Reine. Golman Liverpula je pokušao da je uhvati, ali je samo uneo u sopstvenu mrežu.

Liverpul je mogao do pobede u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je Džerard dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je ovaj put Almunija bio sigurniji. Dva minuta kasnije isključen je fudbaler Arsenala Koščelni, pošto je dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom.

Liverpul - Arsenal 1:1 (0:0)