Pobede Bajera i Majnca

BEOGRAD, 22. avgusta 2010. (Beta) - Fudbaleri Majnca pobedili su favorizovani Štutgart sa 2:0 u prvom kolu fudbalskog prvenstva Nemačke, a istim rezultatom je i Bajer iz Leverkuzena u Dortmundu savladao Borusiju.

Prvi gol za Majnc postigao je u 26. minutu Morten Rasmusen, pojačanje ekipe iz letnjeg prelaznog roka. Konačan rezultat postavljen u 47. minutu kada je strelac bio još jedan novajlija Sami Alagui.

Štutgart je tako kažnjen za promašen penal u 19. minutu, kada Kakau nije bio precizan sa bele tačke.

Bajer je do pobede u Dortmundu stigao postigavši dva gola za četiri minuta. Prvi je bio dela Trankvila Barnete u 19. minutu, dok je drugi u 22. postigao Renato Augusto.

Šampion Bajern u petak je golom Bastijana Švajnštajgera u sudijskoj nadoknadi savladao Volfsburg sa 2:1. Najubedljiviju pobedu u prvom kolu Bundeslige ostvario je Hofenhajm, koji je savladao Verder sa 4:1.