Srbija ubedljiva na početku turnira

BEOGRAD, 29. avgusta 2010. (Beta) - Vaterpolo reprezentacija pobedila je selekciju Grčke sa 13:5 (2:1, 4:2, 3:1, 4:1) u utakmici prvog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je kapiten Vanja Udovičić sa četiri pogotka.

Grci su samo u prvoj četvrtini pružili kakav-takav otpor aktuelnom svetskom prvaku. "Delfini" su golovima Slobodana Nikića i Vanje Udovičića sa 2:0, a Grci su zaostatak smanjili preko Panajatisa Papadokonisa.

Nikić je na početku druge četvrtine postigao još jedan gol, a zatim je Nikola Rađen povisio na 4:1.

Grci su golovima Konstantinosa Murkisa i Delakasa Evangelosa došli na "minus jedan", ali je kapiten Udovičić sa dva gola u završnici poluvremena doneo Srbiji ubedljivo vođstvo od 6:3.

Srbija je u trećoj deonici rutinski kontrolisala i igru i rezultat, a po jedan pogodak za Udovičićevu ekipu u ovom periodu postigli su Duško Pijetlović, Udovičić i Nikić.

U poslednjoj četvrtini pobedu Srbije potvrdio je dvostruki strelac Andrija Prlainović, a mrežu protivnika još su zatresli i Živko Gocić i Filip Filipović.

Izabranici Dejana Udovičića sutra od 16.30 u derbiju drugog kola igraju protiv Mađarske.

Mađari su danas savladali Nemačku sa 10:8, dok je u prvoj utakmici rupe B selekcija Makedonije pobedila Rusiju sa 10:9.