Srbija izgubila od Nemačke posle dva produžetka

KAJZERI, 29. avgusta 2010. (Beta) - Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u nedelju u Kajzeriju posle dva produžetka od Nemačke 82:81 (14:17, 23:18, 19:19, 13:15, 4:4, 9:8) u drugom kolu Grupe A Svetskog prvenstva u Turskoj.

Obe ekipe sada imaju po pobedu i poraz. Srbija sutra igra protiv Jordana, a Nemačka protiv Australije.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Kosta Perović sa 20 poena. Sledili su ga Aleksandar Rašić sa 15 i Milenko Tepić sa 14.

Jan-Hendrik Jagla postigao je 22 poena za Nemačku, a Demond Grin 15.

Nemačka je vodila tokom većeg dela utakmice, ali Srbija je uspevala da drži rezultatski "priključak", da bi na kraju meča uspela da
izbori produžetke, ali nije uspela da pobedi.

Srbija je igrala dobro u odbrani, ali je imala problema u napadu, dok su reprezentativci Nemačke bili jako raspoloženi i pogađali iz teških situacija.

Jedan od takvih šuteva desio se krajem drugog produžetka, kada je Jagla u poslednjim sekundama napada Nemačke iz koraka, preko ruke pogodio trojku za vođstvo svog tima od 82:77, kojim je obezbedio svom timu nedostižno vođstvo.

Jagla je i vodio Nemačku u prvom poluvremenu, a izuzetno raspoložen je bio i Grin. Njih dvojica su tokom utakmice često pogađali iz teških pozicija.

Igrači Srbije imali su 16 skokova više (43:27) i više slobodnih bacanja, ali im je nedostajala kreativnost u napadu. Osetilo se u timu
evropskog vicešampiona odsustvo plejmejkera Miloša Teodosića i Nenada Krstića.

Rašić je takođe bio raspoložen, a Srbiji je sa dve vezane trojke doneo produžetak. "Orlovi" su u oba produžetka propustili mnogo prilika da pobede.

U prvom nastavku su promašili prva tri napada, dozvolili protivniku da "veže" prva četiri poena, da bi u drugom prokockali dobre odbrane izgubljenim loptama.

Srbija sutra od 15.30 igra protiv Jordana.

Srbija – Nemačka 81:82 (17:14, 18:23, 19:19, 15:13, 4:4, 8:9)
Srbija: Tepić 14, Rašić 15, Paunić, Bjelica 2, Marković 3, Savanović, Kešelj 7, Perović 20, Veličković 11, Mačvan 9
Nemačka: Štajger, Šafarcik 14, Ginter, Olbreht, Meknoton 12, Haman 10, Grin 15, Plajs 2, Haris 4, Švethajm 1, Bencing 2, Jagla 22