Partizan pobedio Hajduk i izbio na čelo srpskog prvenstva

BEOGRAD, 4. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Hajduka iz Kule sa 2:0 u zaostalom meču drugog kola Super lige i preuzeli lidersku poziciju na tabeli srpskog prvenstva.

Prvi gol za Partizan postigao je najbolji igrač crno-belih u dosadašnjem toku sezone Kleo u 31. minutu. Konačan rezutlat je u 61. minutu postavio Marko Šćepović.

Partizan je tako zabeležio i treću pobedu na isto toliko utakmica u Super ligi i osamio se na čelu tabele.

Duel sa Hajdukom bio je i prilika da u crno-belom dresu debituju dva pojačanja iz letnjeg prelaznog roka Mohamed Kamara i nekadašnji golman Crvene zvezde Vladimir Stojković, koji je pozdravljen aplauzima većeg dela publike.

Nove aplauze Vlada Stojković je zaslužio u sudijskoj nadoknadi kada je zaustavio šut Rodoljuba Marjanovića, koji je pred sobom imao samo novog golmana Partizana.

Pokušaj Marjanovića bio je i jedini opasan po gol Partizana, koji je rutinskom igrom opravdao ulogu favorita.

Vođstvo je Partizan stekao iz prve prilike, pošto je Kleo postigao evrogol makazicama, na sličan način kao i u susretu sa Rilom u kvalifikacijama za Ligu šampiona prošle sezone.

Stefan Babović je centrirao sa desne strane, Kleo primio loptu na 12 metara od protivničkog gola, digao sebi loptu na makazice i postigao efektan gol.

Publika ga je nagradila gromoglasnim skandiranjem "Kleo, Srbine" aludirajući na sve izvesniju mogućnost da Brazilac dobije srpsko državljanstvo i možda nastupi za "orlove".

Publika na južnoj tribini stadiona, gde se okupljaju najvatrenije pristalice Partizana, takođe je izrazila podršku teško bolesnom fudbaleru Crvene zvezde Milanu Vilotiću, koji je juče operisan u Bolonji. "Grobari" su okačili transparent "Vilota pobedi".

Prisutan je bio i transparent "Dragan Mance, legenda živi", kojom je odana počast proslavljenom fudbaleru Partizana, koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći pre 25 godina. Igrači Partizana su na teren izašli u majicama sa likom Dragana Mancea.

Crno-beli su do kraja poluvremena mogli i da povise vođstvo, ali su i Ivica Iliev u 41. minutu i Kleo u 42. pogađali prečku.

Drugi gol postigli su u 61. minutu kada je Šćepović posle asistencije Saše Ilića sa 14 metara precizno gađao donji desni ugao protivničkog gola.

Potom je u 68. minutu u prilici posle brze kontre bio Aleksandar Davidov čiji je šut sa 12 metara u poslednjem trenutku zaustavio jedan od odbrambenih igrača Hajduka i spasio praktično prazan gol.

Poslednju šansu za Partizan imao je Kleo koji je u 85. minutu izbio sam pred golmana Hajduka Bojana Baraća, ali nije uspeo da ponovo zatrese mrežu rivala.